Blog

Bezglutenowe warsztaty mikołajkowe z Schär - Leszno 2023

14/12/2023

Bezglutenowe warsztaty mikołajkowe z Schär - Leszno 2023

14/12/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Warsztaty bezglutenowe wśród książek

Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2023 w Lesznie odbyły się w bardzo pierniczkowym klimacie. Otóż w bibliotece w ratuszu, w samym sercu miasta, trwały pierniczkowe warsztaty bezglutenowe

Dotarły do nas rodziny z wielu miejscowości, nawet ze Szczecina, a także z Poznania, Wrocławia, Śremu, Gubina, Głogowa, Wschowy, Kościana. 

Na sprawdzonej mieszance Mix C włoskiej marki Schär zaprzyjaźniona Cukiernia Vaniliowa z Poznania przygotowała  dla dzieci duużo pierniczkowego ciasta, również w wersji wegańskiej. I to właśnie z tego ciasta powstały kilogramy bezglutenowych ludzików z piernika, najpyszniejsze na świecie. 

Dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej było to niezapomniany czas spędzony w bezglutenowej rodzinie. 

warsztaty bezglutenowe z schaer

Warsztaty bezglutenowe odbyły się w ramach wielkiego jarmarku organizowanego 10 grudnia przez miasto Leszno i organizacje pozarządowe. Rynek był pełen atrakcji!

Warsztaty bezglutenowe dla 40 dzieci

W warsztatach kulinarnych u Bezglutenowej Mamy wzięło w tym roku udział 40 dzieci z zachodniej Polski. To była główna atrakcja Mikołajek - wspólne wałkowanie, wycinanie, pieczenie, dekorowanie i ... degustacja.

Na te kilka godzin Biblioteka Ratuszowa w Lesznie zmieniła się nie do poznania. Wszystko tam było bezglutenowe! Nie tylko ciasto piernikowe, ale również moc pyszności na stole degustacyjnym. 

Warsztaty bezglutenowe dla 40 dzieci

Na stołach nie brakowało serników, makowców, gwiazdek piernikowych, muffinek, ciasteczek, pieczywa i przekąsek. 

sernik bezglutenowy putka bez glutenu 2023

W rodzinnej atmosferze

Choć gotowi do pomocy byli wolontariusze mojego stowarzyszenia dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, to jednak rodzice sami garnęli się do pracy z dziećmi. Tylko raz po raz siadali przy stoliczku z kawą i ciastem, a wtedy ich maluchy były pod opieką młodzieży. 

I o to właśnie chodziło: by okazję do pobycia razem miały zarówno dzieci na diecie bezglutenowej, jak również ich rodzice, na co dzień też często osamotnieni, pozbawieni kontaktu z innymi bezglutenowcami. 

W rodzinnej atmosferze
Odkryj moją kolekcję przepisów bezglutenowych na pierniczki
To właśnie na mieszance Mix C Dr. Schär piekliśmy bezglutenowe pierniczki na warsztatach

Atrakcje dla każdego

Poza warsztatami Mikołajki z Bezglutenową Mamą obfitowały również w inne atrakcje. 

Wszyscy uczestnicy dostali kilka słodkich upominków od producentów: Putka Bez Glutenu, Balviten, Glutenex, a także bony rabatowe na zakupy w sklepie firmowym Glutenexu. 

Chętne osoby mogły skorzystać z porad naszej stowarzyszeniowej dietetyczki: dr n. med. Martyny Marciniak z Poznania. Były też konsultacje z Bezglutenową Mamą, sporo materiałów edukacyjnych o celiakii i diecie bezglutenowej. 

Tym razem Bezglutenowej Mamie towarzyszyły jeszcze dwa inne stoiska bezglutenowe, które oferowały pierogi, ciasta, makaroniki, pierniczki - Fit Cake z Leszna i Vaniliowa Cukiernia Bezglutenowa z Poznania. Tym samym świąteczny jarmark mikołajkowy był jedyną miejską imprezą w Polsce, na której były aż trzy kulinarne stoiska bezglutenowe! Ale cóż się dziwić: w końcu Leszno to bezglutenowa stolica Polsk. 

Jednocześnie cały Rynek w Lesznie był pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych, a punktem kulminacyjnym był ekstremalny zjazd Mikołajów z ratuszowej wieży. 

Atrakcje dla każdego

Zobacz na filmiku bezglutenowe warsztaty kulinarne i Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2023!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BezglutenowaMama-Glutenfreemom (@bezglutenowamama)

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się