Blog

Bajka terapeutyczna o celiakii zawitała do Pacanowa

29/09/2018

Bajka terapeutyczna o celiakii zawitała do Pacanowa

29/09/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Z przyjemnością zawiadamiamy, że bogato ilustrowana bajka terapeutyczna dla dzieci z celiakią dotarła kilka dni temu do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu” ma teraz do towarzystwa Koziołka Matołka, Rumcajsa, Bolka i Lolka oraz inne legendy literatury dziecięcej. 

Bajka – pocieszajka dla dzieci

W Pacanowie kozy kują, ale i dbają o dobrą literaturę dla dzieci :). To właśnie tam istnieje niezwykłe, czarodziejskie miejsce: Europejskie Centrum Bajki. Centrum – jak nazwa wskazuje – promuje bajkę i dba o najmłodszych czytelników. Dlatego prowadzi warsztaty, zajęcia dla dzieci, festiwale, zajęcia dla seniorów, wystawia spektakle, ściąg wystawy – a wszystko „kręci się” wokół bajek. I właśnie w takim towarzystwie znalazła się książka Bezglutenowej Mamy „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”.

Bajka o bezglutenowej Zosi trafiła do Pacanowa dzięki współpracy Bezglutenowej Mamy z panią Agnieszką Ślusarczyk, kierowniczką działu rezerwacji Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (świętokrzyskie).

 – Gratulujemy pani pomysłu na napisanie książeczki „Po okruszku boli w brzuszku”. Książka bawi, uczy, a do tego pomaga – napisała pani Agnieszka w e-mailu.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się