Blog

2

Zmiany na rynku bezglutenowych słodyczy

12/03/2015

Zmiany na rynku bezglutenowych słodyczy

12/03/2015

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

W markecie znalazłam landrynki Goplany o smaku owocowym, malinowym i miętowym. Są znane wszystkim celiakom, od zawsze bezglutenowe.

Ale, ale…. z opakowań miętusów i owocowych cukierków zniknął obecny tam wcześniej przekreślony kłos. Co jest, do licha? Czy firma Colian robi z nas wariatów? Raz coś jest bezglutenowe, potem znów nie …

 

landryny4Zwariować można od tych reform w firmie Colian. Rozumiem, że trwa „modyfikacja asortymentu”, że producent przejmuje nowe marki, przenosi produkcję do różnych zakładów. Ale my, osoby na diecie bezglutenowej, czujemy się wprowadzani w błąd. Ze znanych produktów znikają kłosy, znikają też lubiane przez dzieci produkty (m. in. czekolady z nadzieniami).  Nie jest to komfortowe. Przecież od zawsze było wiadomo, że pod marką Goplany znajdziemy całkiem sporo słodkości bez glutenu.

 

 

landryny1A teraz … już nic nie wiadomo. Przekreślony kłos zniknął niedawno z żelków aKuku, z rajskiego mleczka, z galaretek Mella, a parę dni temu w markecie znalazłam landrynki miętowe i owocowe Goplany, na których też nie ma już przekreślonego kłosa. Od tygodnia jestem w kontakcie z firmą PR, obsługującą firmę Colian – producenta m. in. czekolad i cukierków marki Goplana. Dzięki temu uzyskałam garść porządkujących informacji. Zobaczymy, jak będzie w praktyce.

Ale wrócę do początku: co z kłosem na landrynkach? Na których smakach będzie, a z których zniknie na zawsze? A może pojawi się znów na jakichś zmienionych opakowaniach?

 

 

landryny2Połapać się w tym trudno… Firma Colian zapewnia, że oferowane pod marką Goplana cukierki Brando Malinki, Brando Landryny, Dropsy Brando, Miętowe Minties, Dropsy Miętowe Minties, Miętowe Extra Mocne Minties, Minties ICE, Minties Faworki luz – są produktami bezglutenowymi.

 

Pomimo braku oznaczenia specjalnym symbolem przekreślonego kłosa na nowej szacie graficznej opakowań, słodycze są bezpieczne dla osób na diecie bezglutenowej – zapewnia Katarzyna Berlińska, z agencji PR obsługującej firmę Colian. – Zostały przebadane pod kątem zawartości glutenu i w najbliższym czasie na ich opakowaniach zostanie zamieszczone oznaczenie bezglutenowości.

 

 

 

czekolada goplana (1)Otrzymałam też aktualny wykaz produktów firmy Colian, które są lub będą oznaczone przekreślonym kłosem. Osobiście zdecyduję  się jednak tylko na kupno tych słodyczy, które MAJĄ oznaczenie bezglutenowości. Bo o planach różnych firm słyszałam wiele razy i różnie z tym bywało. Kłos wolę widzieć czarno na białym i najlepiej, by było to kłos międzynarodowy. I choć Goplana to sprawdzona marka, to gwarancję wolę mieć czarno na białym… A wy jak uważacie?

 

 

 

WYKAZ Z FIRMY COLIAN:

Produkty bezglutenowe z oznaczeniem bezglutenowości na opakowaniach:

– Goplana Oryginalna Mleczna 230 g

– Goplana Oryginalna Mleczna 90 g

– Goplana Oryginalna Mleczna z fistaszkami 90 g

– Goplana Klasyczna Gorzka 90 g

– Goplana Klasyczna Gorzka z bakaliami 90 g

 

Produkty bezglutenowe, na których w najbliższym czasie zostanie zamieszczone oznaczenie bezglutenowości:

– Solidarność Krówka Mleczna

– Solidarnośc Toffifino  czekoladowe

– Solidarność Toffifino malinowe

– Solidarność Toffifino porzeczkowe

– Solidarność Toffifino o smaku śmietankowym

– Solidarność Śliwka Nałęczowska w czekoladzie

Galaretki:

– Solidarność Jolly Baby

– Solidarność Jolly Baby tropical

Karmelki:

– Goplana Brando Malinki

– Goplana Brando Landryny

– Goplana  Dropsy Brando

– Goplana Miętowe Minties

– Goplana  Dropsy Miętowe Minties

– Goplana  Miętowe Extra Mocne Minties

– Goplana Minties ICE

– Goplana Minties Faworki luz

 

 

KOMENTARZE (2)

Bezglutenowa Mama 15/03/2015 13:58
Produkty z kłosem są najpewniejsze i taka szkoda, że nie mamy dostepu do ziaren i bakalii bezglutenowych... Z kasz nie rezygnuj, bo są bezcenne w bg diecie. Po prostu przebieraj je jak Kopciuszek :)
sebastiasia 12/03/2015 20:57
W naszym domu są produkty wyłącznie z kłosem. Wędliny z napisem bezglutenowe , sery bez napisów, ale oczwiscie czytam skład. Jogurty slodkie tylko z napisem bg, slodycze tylko z kłosem. Nie stosuję obecnie nawet kasz i bakalii, bo się boję, że mimo, iż umyję dokładnie sladowe ilości zostaną... także Goplana tylko z kłosem jak dla mnie. Dziwi mnie ta ich polityka. Moim zdaniem stracą wielu klientów.
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się