Blog

4

Zapisy na bezglutenowe kolonie 2017

24/01/2017

Zapisy na bezglutenowe kolonie 2017

24/01/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Dzisiaj rozpoczynamy zapisy na Magiczne kolonie z Bezglutenową mamą nad Jeziorem Wieleńskim w Wielkopolsce. To najdłuższy bezglutenowy obóz w Polsce: potrawa aż 15 dni (czyli 14 nocy)! W programie znajdzie się akrobatyka cyrkowa, piłka nożna i taniec, żeglarstwo i rzeźba, film i warsztaty kulinarne. Zapraszamy dzieci od 7 do 13 lat, a rodziny – na wakacyjne turnusy 8-dniowe.

W pełni bezglutenowe

Magiczne kolonie z Bezglutenową mamą to obóz dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej (a także z dodatkowymi alergiami np. mleko, jaja, soja, pszenica), organizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Zapraszamy również „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciół bezglutenowych dzieci (wszyscy uczestnicy korzystają wyłącznie z diety bezglutenowej).

Wiek dzieci (7-14 lat), z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Organizatorzy

Ośrodek Wypoczynkowy „Krokus” Wieleń k/ Przemętu – certyfikowany ośrodek wpisany do ogólnopolskiego rejestru organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży www.ow-krokus.pl oraz www.bezglutenowamama.pl.

Termin

Najdłuższy obóz bezglutenowy w Polsce

25 czerwca (niedziela)– 9 lipca 2017 r. (niedziela)  

15 dni (!) – 14 noclegów

Urokliwe, kameralne miejsce

Ośrodek „Krokus” w Wieleniu (Wielkopolska), położony na terenie urokliwego Przemęckiego Parku Krajobrazowego. 4-osobowe pokoje w hotelu z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt ogrodzony, zlokalizowany nad jeziorem, z dala od innych ośrodków wypoczynkowych, ze strzeżoną plażą.

Rezerwacja i zapisy

Drogą e-mailową: marta@bezglutenowamama.pl

Szczegółowe informacje: Marta Krzyżanowska-Sołtysiak + 48 602 383 840

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą I raty.

Wyżywienie

 • Osobna, bezglutenowa kuchnia z trzyosobowym, przeszkolonym personelem blogerki – Bezglutenowej mamy, zatrudnionym wyłącznie w bezglutenowej kuchni.
 • Dietetyk przez cały czas trwania obozu (kuchnia, imprezy, wycieczki, zakupy z dziećmi w sklepikach).

Kadra i program

Doświadczona kadra instruktorów i wychowawców na co dzień pracujących z dziećmi. Atrakcyjny program dla dzieci, rodzinna atmosfera, zajęcia uwzględniające zainteresowania dzieci, ich umiejętności  i wiek.

PROGRAM DLA WSZYSTKICH DZIECI realizowany z uwzględnieniem wieku, umiejętności i zainteresowań dzieci

PEDAGOGIKA CYRKOWA – zajęcia prowadzone przez dyplomowanych trenerów akrobatyki cyrkowej, na co dzień prowadzących profesjonalny, sportowy klub dziecięco-młodzieżowy (warsztaty żonglerskie, warsztaty sztuki magicznej i iluzji, zapoznanie się z różnymi kategoriami akrobatyki cyrkowej dla początkujących: hula-hop, monocykl, szczudła, ruchome wałki, skakanki.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNEmodelarstwo (dla chłopców – statek, samolot, pojazd wojskowy), warsztaty  malarsko – rzeźbiarskie, warsztaty rzeźby z piasku, warsztaty plecenia wianków i ozdób z kwiatów (dla dziewcząt), warsztaty tworzenia biżuterii (dla dziewcząt).

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNO – FILMOWEwarsztaty filmowe, stworzenie reportażu filmowego z obozu, warsztaty fotograficzne.

ZAJĘCIA SPORTOWE – zajęcia sprawnościowe i gimnastyczne, warsztaty taneczne (zumba, fuzja latynoskich rytmów i aerobiku), piłka nożna dla początkujących i zaawansowanych, kajaki i rowery wodne pod opieką wychowawców i ratowników, kąpiele wodne pod opieką wychowawców i ratowników.

ZAJĘCIA  REKREACYJNE – zabawa z klownem, pokaz profesjonalnej grupy cyrkowo – akrobatycznej, wyprawa na drugi brzeg jeziora olbrzymim statkiem pirackim (z doświadczonymi żeglarzami i ratownikami, dzieci w kapokach), podchody – szukanie skarbu piratów, wieczorna wyprawa na Zlot Czarownic, wieczór talentów, gry i zabawy zespołowe (sznur, piłka plażowa, dwa ognie, ringo, badbington), plażowanie i kąpiele wodne pod opieką ratowników i wychowawców, wieczór piracki, dyskoteki tematyczne, spotkanie z podróżnikiem, ogniska z pieczeniem kiełbasek i bułek, kulinarne warsztaty z Bezglutenową mamą: pieczenie pizzy i bułek, z krótkim wprowadzeniem w tematykę diety bezglutenowej i celiakii, pozdrowienia z Wielenia – pisanie i wysłanie pocztówki do rodziców, letnie kino filmowe z popcornem i frytkami.

ATUTY kolonii z Bezglutenową mamą

 • Zdrowe, urozmaicone dania domowej kuchni: świeże pieczywo codziennie wypiekane na miejscu (drożdżowe i na zakwasie, chleb, bułki, rogale), bezglutenowe pierogi, pizza, spaghetti, racuchy, domowe pasztety i wędliny, naleśniki, drożdżówki, rogaliki, muffinki, batony i ciasta, dużo warzyw i owoców.
 • Surowce polskich i zagranicznych firm (angielskie, czeskie, niemieckie, włoskie).
 • Bezglutenowe warsztaty kulinarne dla dzieci, z kursem wiedzy o diecie bezglutenowej i celiakii.
 • Dzięki kameralnej, osobnej kuchni możliwość przygotowywania posiłków dla bezglutenowych dzieci z dodatkowymi nietolerancjami pokarmowymi (m. in. mleko, soja, jaja).
 • Pięć posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).
 • Obozowy sklepik z bezglutenowymi przekąskami.

Kolonie z Bezglutenową mamą wyróżnia przede wszystkim profesjonalna organizacja specjalistycznego wyżywienia dietetycznego. Bezglutenowa kuchnia będzie serwować  5 posiłków: śniadanie z bezglutenowym bufetem szwedzkim, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolację. W menu będą przeważać dania zdrowe, ale i atrakcyjne dla dzieci, przygotowane zawsze od podstaw w osobnej kuchni bezglutenowej.

Wszystkie dania zostaną przygotowywane pod czujnym okiem Bezglutenowej mamy. Podamy m. in.: świeże pieczywo codziennie wypiekane na miejscu (drożdżowe i na zakwasie, chleb, bułki, rogale),  bezglutenowe pierogi, pizzę, spaghetti, racuchy, naleśniki, hot-dogi, hamburgery, domowe pasztety i szynki, naleśniki, drożdżówki, rogaliki, muffinki, batony i ciasta, dużo warzyw i owoców.

Wszelkie wyjścia na zakupy do sklepu spożywczego będą się odbywać zawsze pod opieką Bezglutenowej mamy. Interesujący program zapewni dzieciom niezapomnianą rozrywkę, ale nie zabraknie im również czasu wolnego.

Atuty ośrodka „Krokus”

Ośrodek” Krokus” jest położony w Przemęckim Parku Krajobrazowym, w pobliżu rezerwatu Wyspa Konwaliowa i Torfowiska nad Jeziorem Świętym, z dala od ośrodków wypoczynkowych i ruchu turystycznego. Bliskość dojazdu z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i innych regionów.

 • zakwaterowanie w hotelowych pokojach 4-5-6 osobowych z węzłem sanitarnym
 • własna plaża z miejscem do kąpieli, którym opiekuje się ratownik – dostęp do wody wyłącznie pod opieką wychowawców i ratowników
 • przystań ze sprzętem (żaglówki,  rowery wodne, rowery lądowe) – wyłącznie pod opieką wychowawców i ratowników
 • boiska do siatkówki, badmintona, piłki nożnej i koszykówki
 • miejsce na grilla i ognisko
 • sala dyskotekowa
 • własna kuchnia

Ubezpieczenie

W ramach pakietu ujętego w opłacie za obóz dzieci będą objęte ubezpieczeniem NNW oraz ubezpieczeniem od zajęć sportowych.

Dojazd

We własnym zakresie. Organizator nie przewiduje dowozu dzieci na obóz.

Cena

Cena za 15 – dniowy obóz  – 1850 zł – obejmuje:

 • bezglutenowe, specjalistyczne wyżywienie i opiekę dietetyka
 • zakwaterowanie w hotelu z pełnym węzłem sanitarnym
 • całodobową opiekę wychowawców i instruktorów (z przeszkoleniem w zakresie pierwszej pomocy)
 • udział we wszystkich zajęciach przewidzianych w programie
 • opiekę ratowników nad jeziorem

Harmonogram opłat

I rata     –    660 zł płatna do 10 lutego 2017 r.

II rata    –    600 zł  płatna do 15 kwietnia 2017 r.

III rata   –    590 zł  płatna do 15 maja       2017 r.

Uwagi końcowe

 • Wszystkie zabawy i atrakcje będą odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, przy asyście profesjonalnych instruktorów, z użyciem profesjonalnego sprzętu adekwatnego do danego zajęcia.
 • Wszystkie zajęcia będą się odbywać pod nadzorem opiekunów – dyplomowanych instruktorów w danej dziedzinie.
 • Organizator zastrzega możliwość zmian w programie zajęć w związku z warunkami atmosferycznymi.
 • Warunkiem uczestnictwa w obozie jest podpisanie karty uczestnictwa wraz z akceptacją Regulaminu Obozu oraz uiszczenie pełnej opłaty za obóz wg podanego harmonogramu.
 • Liczba miejsc jest ograniczona

Zobacz wspomnienia z bezglutenowych kolonii 2016 we Wieleniu

W 2016 r. bezglutenowe kolonie we Wieleniu trwały tylko 9 dni. To zdecydowanie za krótko :), ale dzieciom i tak nie brakowało zabaw oraz domowego, bardzo atrakcyjnego i w pełni bezpiecznego bezglutenowego żywienia. KLIKNIJ TUTAJ i zobacz, jak się bawiliśmy i jak jedliśmy na bezglutenowych koloniach w Wielkopolsce. TUTAJ możesz zobaczyć ofertę innych, tegorocznych kolonii w Ośrodku „Krokus” we Wieleniu (wszystkie inne kolonie są już dla dzieci glutenowych).

KOMENTARZE (4)

Krzysiek 09/09/2017 11:48
Dzień dobrym Pani Marto. Proszę mi powiedzieć czy wiadomo już coś o turnusie bezglutenowym w przyszłym roku 2018. proszę o informacje. Dziękuję i pozdrawiam Krzysiek
Bezglutenowa Mama 11/09/2017 09:32
Krzysztof, tu jest relacja z 2017 r., a oferta kolonii 2018pojawi się pewnie zimą - na blogu i FB: https://bezglutenowamama.pl/category/kolonia-z-bezglutenowa-mama-2017/
Bezglutenowa Mama 24/01/2017 22:35
Jutro lub pojutrze oferta będzie gotowa.
kasia 24/01/2017 22:28
Witam Pani Marto gdzie można szukać informacji na temat bg turnusu rodzinnego? Bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam. Kasia Pawlik
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się