sklep Eko Kacik Ostrow Wlkp (4)Dzień dobry, gdzie znajdę sklep ze zdrową żywnością? – takim pytaniem rozpoczynam zwiedzanie każdego miasta.

Podobnie było w Ostrowie Wielkopolskim, w którym gościłam przedwczoraj. Odnaleziony blisko rynku Eko-kącik oferuje żywność wszystkich bezglutenowych producentów. Kto więc wybiera się w kaliskie rejony, nie musi dźwigać kartonów z prowiantem. Wszystko kupi na miejscu.

 

 

 

sklep Eko Kacik Ostrow Wlkp (5)Bezglutenowe produkty stoją na osobnym regale i nie mają styczności z czymkolwiek, co zawiera gluten. Kolejnym plusem jest fakt, że w jednym miejscu można kupić wyroby wszystkich firm: Glutenexu, Amarello, Balvitenu, Bezglutenu, Schara, a także mniej znane słodycze zagranicznych firm (lizaki i cukierki o smaku cappucino).

 

 

Osoby na diecie bezglutenowej zaopatrzą się tam w chleby, bułki, mąki, makarony, słodycze, konserwy, pierogi, przyprawy, produkty do wypieków, pasztety, amarantus ekspandowany. Słowem – kupią wszystko, czego potrzeba w bezglutenowej kuchni.

Jest i dział z makrobiotyką – m. in. miso sojowo-ryżowe oraz algi. Sprzedawcy znają się na diecie bezglutenowej i pomagają klientom w wyborze odpowiednich produktów. Eko-kącik ma również filię w Kaliszu, przy Pl. św. Józefa.

Oczywiście w Ostrowie, jak w większości miast w Polsce, bezglutenowe produkty oferują markety i dyskonty.  Tam jednak rzadko znajdziemy wyroby specjalistycznych firm. Są za to wafle ryżowe, bezglutenowe wędliny (np. Lidl, Netto, Biedronka), przekąski i słodycze.

 

 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-01-11T22:08:15+00:005 marca 2014|

    Zostaw komentarz