Blog

Wegańska i bezglutenowa chałka Incoli jest w Carrefour

31/01/2019

Wegańska i bezglutenowa chałka Incoli jest w Carrefour

31/01/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

SIEĆ CARREFOUR. Dobra wiadomość dla rodziców dzieci na diecie bezglutenowej i wegańskiej: w sieci Carrefour pojawiła się chałka Incoli – bez glutenu, jaj, pszenicy i mleka. Dotąd ta bezglutenowa chałka była dostępna tylko w wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych, a także w Kuchniach Świata. Bezglutenowa chałka ma delikatny smak, jest puszysta i doskonale smakuje z masłem, masłem orzechowym, jak i bez żadnych dodatków. Informację dostałam od jednej z internautek, która ma dzieci na diecie bezglutenowej i wegańskiej i często poszukuje dla nich przekąsek na drugie śniadanie do przedszkola. Chałki można szukać na regałach ze zdrową i bezglutenową żywnością.

Wegańska i bezglutenowa chałka dla dziecka i dorosłego z celiakią

Wiem, jaki kłopot mają rodzice dzieci na diecie bezglutenowej, poszukujący atrakcyjnych produktów na drugie śniadania do przedszkola lub szkoły. A jeśli na dodatek owe produkty muszą być pozbawione jaj, mleka, soi, pszenicy i jeszcze mają smakować, to kłopot wzrasta co najmniej do kwadratu. Tym bardziej doceniam przekąski wegańskie i bezglutenowe równocześnie – bo ratują małych i dużych alergików przed monotonną dietą.

Chałkę bez glutenu i jakichkolwiek alergenów produkuje polska firma Incola. Chałka pojawiła się w sprzedaży jesienią 2018 r. Jak wspomniałam, była dotąd niezbyt powszechnie dostępna. Ale od końca stycznia można ją kupić w sieci Carrefour w całej Polsce. Ta dobra wiadomość przyszła do nas podczas ferii bezglutenowych w pensjonacie Moje Tatry. Mnie osobiście nie udało się jeszcze wypatrzeć tej chałki na sklepowych półkach, gdyż w Lesznie nie mamy Carrefoura. Dlatego nie znam ceny…

Wiem jedno: ta chałka na pewno pojawi się w menu kolonii bezglutenowych 2019 dla młodzieży i dzieci – mowa oczywiście o koloniach z Bezglutenową Mamą w Kudowie-Zdroju.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się