Blog

2

W Tel-Aviv Cafe

22/08/2016

W Tel-Aviv Cafe

22/08/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ


Podczas naszej warszawskiej bezglutenowej wycieczki zwiedzaliśmy rzecz jasna restauracje i lokale należące do programu Menu bez Glutenu. Przypadkowo los rzucił nas w okolice ulicy Poznańskiej, gdzie mieści się bezglutenowe Tel-Aviv Cafe. Urzekło nas miejsce i obsługa i na pewno tam wrócimy. Tym razem jednak nic nie zjedliśmy…..

 

Warszawa wakacje 2016 (13)Mamy nauczkę na przyszłość, by precyzyjnie czytać opisy. Otóż na stronie www.menubezlutenu.pl było wyraźnie napisane, że Tel-Aviv Cafe to miejsce w 100% wegańskie i bezglutenowe. Ale głód chyba przyćmił nam umiejętność czytania ze zrozumieniem. Gdy zatem usiedliśmy rodzinnie przy stolikach i porozmawialiśmy z przemiłą kelnerką, okazało się, że w menu nie znajdziemy nic dla siebie…

 

Warszawa wakacje 2016 (14)Bo nasze dzieci, „zmuszane” na co dzień w domu do jedzenia różnych eksperymentów kulinarnych, na wyjazdach są spragnione „normalnego” jedzenia.

Tymczasem karta w Tel-Aviv Cafe obfitowała w dania kuchni izraelskiej, ale przede wszystkim zawierała wyłącznie wegańskie potrawy.

 

Nasze dzieci nie dały się namówić na falafele ani na hummus, na kotleciki sojowe czy burgera wegańskiego, ani na lody z kalafiora czy orientalną zupę. Serce niemal pękało mi z żalu. Przemiła kelnerka z dużą cierpliwością proponowała nam różne warianty dań z karty, ale dzieci tylko milcząco kręciły głowami. Oboje z Danielem bardzo chcieliśmy spróbować nowych potraw, ale przecież nie mogliśmy się objadać w towarzystwie głodnych dzieci. Pożegnaliśmy piękny lokal i miłą kelnerkę i obiecaliśmy sobie, że na pewno tam wrócimy. Sami :).

KOMENTARZE (2)

Michalina_MiejskoWiejsko 25/08/2016 09:49
:) no cóż... hummus i falefele to nazwy niczym z horroru :) :) Dzieciom faktycznie - mogą nie przypaść do gustu:) Kto wie, może kiedyś im zasmakuje i wtedy wybierzecie się razem? :)
admin 02/09/2016 23:45
Za parę lat Michalina pewnie tak ;)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się