Blog

6

Upominek od Nestle

28/10/2014

Upominek od Nestle

28/10/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wczoraj kurier przyniósł nam tajemniczy, jutowy worek.

Sekret szybko się wyjaśnił: przesyłka zawierała dwa opakowania bezglutenowych płatków kukurydzianych Nestle CORN FLAKES, miseczkę śniadaniową oraz list z podziękowaniem za opisanie produktu na blogu bezglutenowamama.pl. Zaskakujące i miłe, orzekliśmy zgodnie przy pyzach żołędziowych.

 

 

 

 

nestle prezent (4)Gdy w połowie września br. gruchnęła wiadomość, że w sklepach pojawiła się bezglutenowa wersja chrupiących płatków kukurydzianych Nestle CORN FLAKES, celiacy skakali ze szczęścia. Wreszcie mogliśmy kupić smaczne płatki za 3,50, zamiast za 10 lub 15 zł. Hit sezonu!

Napisałam o tym na blogu ze wzruszeniem, z własnej woli, bez jakichkolwiek materiałów od producenta, bez opłaty czy umowy marketingowej. Wiem, że w ciągu kilku dni półki sklepowe opustoszały, bo celiacy i osoby będące na diecie bezglutenowej z innych względów obawiali się, że to tylko sprawdzanie rynku, chwilowa akcja….

 

 

 

platki Nestle (3)Okazuje się, że nie. Płatki kukurydziane Nestle CORN FLAKES już zawsze będą tylko bezglutenowe.

Nowa wersja kultowych CORN FLAKES’ÓW została dodatkowo wzbogacona  w witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, przy równoczesnym utrzymaniu  wyjątkowego smaku klasycznych płatków, w tej samej, niskiej cenie – informuje Elżbieta Pietrzak, z biura prasowego Nestle CORN FLAKES bez glutenu.

 

 

 

platki Nestle (1)Trzydziestogramowa porcja płatków bez mleka pokrywa od 20 do 31% referencyjnej wartości spożycia 5 witamin: niacyny, kwasu pantotenowego, ryboflawiny (B2), witaminy B6, kwasu foliowego – zapewnia producent.

Dobre i to, choć osobiście jestem zwolennikiem zdobywania tychże witamin w naturalny sposób: przez jedzenie zdrowych kasz, orzechów, nasion strączkowych :).

 

 

 

nestle prezent (2)Ale wracając do wczorajszej przesyłki. Kurier zapukał do drzwi akurat w momencie, gdy zajadaliśmy obiad (bezglutenowe pyzy drożdżowe z dodatkiem mąki żołędziowej, mięso z sosem i buraczki z cebulą). Komisyjnie odpakowaliśmy paczkę i zapakowany w niej worek jutowy.

Miły akcent działu marketingu – orzekliśmy zgodnie, oglądając zawartość.

Komuś się chciało wyszukać tych, którzy napisali o produkcie, zapakować firmowe drobiazgi z gotowym podziękowaniem wysłać w oryginalnym worku – podsumował glutenowy Daniel. – Niby niewiele, ale wystawia firmie dobre świadectwo. 

 

Zosia i Antek najbardziej ucieszyli się z płatków, które uwielbiają chrupać (ograniczam im je z uwagi na zawartość cukru i kukurydzy, z pewnością GMO). Mnie ucieszyła miseczka, która zawsze się przyda w kuchni. Aha, Zosia wzięła też sobie worek, który postanowiła wykorzystać do ulubionych prac plastyczno-projektowych :).

 

 

KOMENTARZE (6)

KLAW 13/11/2014 08:42
Te płatki mają w sobie mnóstwo cukru, zastanawiałam się dlaczego tak bardzo smakują moim dzieciom, jak sprawdziłam skład, to wszystko było jasne. Może są tańsze niż Bezglutenu i Schara, ale za to duuuuużoooooo słodsze.
Bezglutenowa Mama 14/11/2014 08:28
Po składzie trudno ocenić... Schaer czy Bezgluten na stronie nie wymieniają procentowo, ile jest kukurydzy, a ile cukru w płatkach... Nestle na pewno bardziej chrupią, a to chyba nie kwestia cukru? Tak czy inaczej - lepiej podać dziecku bezglutenową owsiankę lub kaszkę z amarantusa i owoców zamiast płatków kukurydzianych, które są już produktem przetworzonym :).
Ilona 28/10/2014 11:34
Miły gest! My używamy do robienia mieszanek w musli. I do chrupania na "nerwowym" filmie :) PYZY ŻOŁĘDZIOWE? A co to za dziwo, bardzo jestem ciekawa?
Bezglutenowa Mama 28/10/2014 13:27
Tak, od takiego chrupania na filmie można sobie podniebienie poturbować :):):) A pyzy powstały według poniższego przepisu, ale zamiennie użyłam 20 g mąki żołędziowej darów Natury :) http://bm.wysylaj.pl/bezglutenowe-pyzy-drozdzowe-na-parze-dzieci-lubia-taki-obiad/
Anula80 28/10/2014 11:08
Miły gest, naprawdę :) Jestem zachwycona tymi płatkami, są smaczniejsze od tych specjalistycznych firm, nawet Schaera. I cena jest rewelacyjna. Czekamy na więcej :)
Bezglutenowa Mama 29/10/2014 12:43
To prawda, lepiej chrupią :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się