Blog

Super Krówka bezglutenowe i wegańskie słodycze dla każdego

02/08/2020

Super Krówka bezglutenowe i wegańskie słodycze dla każdego

02/08/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Dzięki wegańskim słodyczom bezglutenowym Super Krówka BIO na moich koloniach z dietą bezglutenową 2020 KLIK  dzieci na diecie bezmlecznej nie czuły się dyskryminowane. Tak, te słodkości i mnie, i dzieciom ratowały życie 😍 Krówki, „mleczna” czekolada, choco-tubki czy pomarańcze w czekoladzie z Super Krówki były zamiennikami dla tradycyjnych słodyczy bezglutenowych. Gdy wszyscy koloniści wciągali z apetytem gostyńskie mleczko słodzone lub krówki mleczne, dzieci z Magicznego Stolika zajadały się rarytasami wegańskimi, równie pysznymi i atrakcyjnymi, o bardzo dobrym i krótkim składzie. Przetestowaliśmy całkiem sporo produktów Super Krówki – zobacz to na zdjęciach poniżej. 

Choco-tubki wegańskie i bezglutenowe na wyprawy

Moi koloniści nie próżnowali, mieli w programie sporo wycieczek i wypraw. A na wyprawach, w górach (Śnieżnik, Jagodna, Skalne Grzyby) czy na spływie Przełomem Bardzkim niezbędne są energetyczne przekąski – cukry proste, które szybko odżywią mózg i dadzą siłę do marszu lub wiosłowania . Jednym z energetycznych smakołyków było słodkie mleczko w tubce – gostyńskie KLIK  lub Choco- Milk z Super Krówki KLIK na bazie mleka krowiego. Jednakże wśród moich kolonistów była całkiem spora gromadka dzieci na diecie bezglutenowej i bezmlecznej – i wtedy ratowały nas choco-tubki z Super Krówki, na bazie orzechów laskowych, kakao i napoju ryżowego. Dzieci je uwielbiały 😍

Filmik – prowiant bezglutenowy dla kolonistów na Śnieżnik

Bezglutenowa czekolada mleczna bez mleka 😍

Magiczny Stolik to miejsce dla tych kolonistów, którzy oprócz diety bezglutenowej mają również inne diety – bez mleka, jaj, selera, kakao, orzechów, laktozy, drożdży, pomidorów, ryb, strączków, lekkostrawne w przebiegu chorób układu pokarmowego, bez brzoskwiń czy owoców pestkowych, bez kukurydzy czy ryżu itd. Zazwyczaj przy takim stoliku jada 10-18 dzieci i dla nich powstają specjalnie szykowane dania bez alergenów. Dla nich jest również tworzony osobny bezglutenowy bufet szwedzki z łakociami do śniadania (pozostali koloniści korzystają ze swojego bufetu szwedzkiego – z mlekiem krowim, jogurtami itp.). Znajdują się tam płatki, napoje roślinne, ciasteczka, owoce, słodycze, bakalie, vege jogurty, musli itp. – dopasowane do poszczególnych diet eliminacyjnych. 

Dzięki bezglutenowym i wegańskim produktom z Super Krówki magiczny bufet szwedzki był zawsze bardzo atrakcyjny. Nasi mali magicy znajdowali tam m. in. wegańską czekoladę „mleczną” KLIK czy krówki wegańskie o różnych smakach. Nikogo nie dziwiło, że te przysmaki znikały jako pierwsze 😎

Zero dyskryminacji w kolonijnym sklepiku

Na koloniach z Bezglutenową Mamą w tym roku zaczął działać sklepik, w którym dzieci „kupowały” przysmaki za Jagusiowe Dolce. Walutę można było zdobyć jako nagrodę za różne konkursy i konkurencje, a potem z rozkoszą wydać w sklepiku. Dbałam, by na ekologicznych regałach (przygotowanych osobiście przez kolonistów) nie brakowało zarówno tradycyjnych słodyczy bezglutenowych, jak i tych bez mleka, jajek, kakao, soi, orzechów itp. Zgodnie z zasadą ideą kolonii – zero dyskryminacji. I tu również z pomocą przychodziła niezastąpiona Super Krówka – patrz zdjęcia. Jeden z kolonistów tak uwielbiał te wegańskie krówki bezglutenowe o smaku truskawkowym, że wydawał na nie wszystkie Jagusiowe Dolce 😍 Na szczęście miałam spore zapasy i Super Krówkę „kupowali” również pozostali koloniści – tym bardziej, że nie widzieli różnicy w smaku między wegańskimi i mlecznymi słodyczami. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Super Krówce – zerknij na jej profil na Facebooku KLIK lub na stronę internetową www.superkrowka.pl .

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się