Blog

Słodkie paczki od Bezglutenowej Mamy

10/07/2016

Słodkie paczki od Bezglutenowej Mamy

10/07/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Dawanie prezentów sprawia większą frajdę, niż ich otrzymywanie. Wiem o tym od dawna, dlatego, przy pomocy zaprzyjaźnionych firm, z ogromną przyjemnością przygotowałam bezglutenową paczkę dla każdego dziecka opuszczającego kolonię.

 

prezenty od Bezglutenowej Mamy (5)Paczki mogą się nieznacznie różnić zawartością, ale w każdej znalazła się śniadaniówka Frupp, kubek i długopis Żywiec Dobija, łopatka Bakels pomocna przy pieczeniu chlebów bezglutenowych, poradniki o celiakii i książeczki z przepisami Schaer, owocowe bezglutenowe batony Frupp, kilka opakowań bezglutenowego chleba Schaer, owocowe cukierki Bulik, bezglutenowe batony amarantusowe Amarello.

 

prezenty od Bezglutenowej Mamy (7)W paczkach znalazły się również bezglutenowe produkty firmy Celiko, np.: bezglutenowy proszek do pieczenia, galaretka, kisiel lub budyń. Były też czekoladowe batony bezglutenowe Schaer, a w niektórych paczkach – bezglutenowe mąki Glutenexu.

Do paczek wsunęłam także informatory i ulotki o produktach przydatnych w diecie bezglutenowej: o karobie w proszku, o melasie, o owocach Frupp, o najlepszych na świecie mixax Bakels do bezglutenowego chleba, o zdrowych olejach i ziołach, o nasionach i ziarnach cennych w diecie bezglutenowej.

 

prezenty od Bezglutenowej Mamy (4)Do każdej paczki wsunęłam także świeżo upieczone bezglutenowe drożdżówki z makiem lub jabłkiem.

Dzieci alergiczne, uczulone na mleko lub jajko, otrzymały natomiast wegańskie muffinki z melasą z chleba świętojańskiego, z bezglutenową mąką kokosową i z mąka ryżową, pełne dżemu malinowego. A wszystkie wypieki zostały lekko oprószone cukrem pudrem.

 

prezenty od Bezglutenowej Mamy (8)Paczki wręczał dzieciom i rodzicom organizator mojej bezglutenowej kolonii. Każdy uczestnik otrzymał swoją paczuszkę tuż przed odjazdem do domu.

Chciałam, by bezglutenowe dzieci z uśmiechem wspominały bezglutenową kolonię z Bezglutenową Mamą we Wieleniu. A o moich kolonijnych planach na 2017 r. napiszę już wkrótce. Teraz tylko zdradzę, że zapowiada się i apetycznie, i mega atrakcyjnie programowo.

Bezglutenowa kolonia we Wieleniu odbyła się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się