Blog

Rybki Graal bezpieczne

14/11/2016

Rybki Graal bezpieczne

14/11/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Kilka dni temu znalazłam w markecie filety z makreli z międzynarodowym przekreślonym kłosem. Co mnie zdumiało, to ostrzeżenie o śladowych ilościach glutenu, umieszczone na etykiecie. Okazało się, że to kaczka drukarska i filety są zupełnie bezpieczne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej.

Skontaktowałam się z producentem. Odpowiedź nadeszła szybko. Technolodzy sprawdzili dokumentację i otworzyli próbki produktu. Wszystkie testy potwierdziły, że ryby w puszkach firmy Graal, oznaczone międzynarodowym przekreślonym kłosem, są w pełni bezpieczne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej.

  • Do omyłki doszło na etapie projektowania opakowań, gdzie zostały użyte nieprawidłowe owijki z błędnym nadrukiem – wyjaśnia Bezglutenowej Mamie Monika Winiarska z firmy Graal. – Po odkryciu błędu, owijki zostały zaktualizowane.
  • W kolejnych partiach produkcji nie ma tej informacji na opakowaniu.  Produkt można śmiało kupować i polecać – jest bezglutenowy – podkreśla Katarzyna Gorczyńska z biura prasowego Graal.

Od razu wiedziałam, że to musiał być błąd drukarski. Tak duży producent, ściśle współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, nie pozwoliłby sobie na jakiekolwiek niedopatrzenia w kwestii bezpieczeństwa żywności.

Nam osobiście najbardziej smakują filety z makreli bez skóry w sosie pomidorowym. Skład mają bardzo dobry, a porcja o wadze 110 g wystarcza na syta kolację Zosi.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się