Blog

2

Rozstrzygnięcie bezglutenowego konkursu plastycznego na pracę o pizzy

29/07/2014

Rozstrzygnięcie bezglutenowego konkursu plastycznego na pracę o pizzy

29/07/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

JUlka Warchoł lat 9 (3)Cieszymy się, że nasza pierwsza, wakacyjna zabawa spotkała się z dużym zainteresowaniem bezglutenowych dzieci i rodziców. Na konkurs Bezglutenowej Mamy i sklepu internetowego http://www.swiatbezglutenu.pl/ wpłynęły 32 prace: malowane, wyklejane, rysowane, wycinane… Wszystkie artystyczne, apetyczne i bezglutenowe. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Jury miało więc bardzo pracochłonne obrady.

 

 

 

SONY DSCJurorzy obejrzeli 32 prace. Wykonały je dzieci w wieku od 1,5 do 11 lat. Z uwagi na tak dużą rozpiętość wieku, komisja konkursowa brała pod uwagę nie tylko oryginalność i pomysłowość pracy, ale także kolorystykę, oryginalny dobór składników, walory edukacyjne, technikę wykonania pracy dopasowaną do wieku dziecka czy zaangażowanie widoczne na niektórych zdjęciach dołączonych do rysunku.

Zgodnie z regulaminem konkursu jury miało wybrać tylko jednego zwycięzcę. Członkowie komisji, mimo burzliwych obrad, nie mieli wątpliwości, komu przyznać nagrodę. Otrzymuje ją…. sześcioletnia Agata Chwalewska z Lublina. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

SONY DSCAgata przygotowała magnetyczną pizzę bezglutenową. Dlaczego ta praca okazała się bezkonkurencyjna?

Agatka wykorzystała metalowe pudełko po kredkach. Wycięła z papieru spód pizzy, pokolorowała go i przy pomocy mamy Małgorzaty podkleiła taśmą magnetyczną, by trzymał się wewnątrz pudełka.

 

 

 

 

SONY DSCDziewczynka wycięła z papieru także dodatki: kiełbasę, kawałki ananasa, oliwki, paprykę, szynkę i pieczarki. Wszystkie składniki również podkleiła taśmą magnetyczną i przyczepiła do otwieranej klapy pudełka. Można je na zmianę przyczepiać do spodu pizzy.  – I tak nieoczekiwanie powstał nam rysunek – zabawka podróżna – wyjaśnia w liście mama Agaty, Małgorzata Chwalewska. – Dziecko może na pizzy tworzyć własne kompozycje, przeliczać elementy, dopasowywać nazwy do składników, porównywać ich ilość (więcej, mniej).

 

 

 

SONY DSCW liście czytamy też, jak w ogóle powstał pomysł na stworzenie magnetycznej, bezglutenowej pizzy: „Agatka nie wiedziała, jak podkreślić, że ta pizza jest bezglutenowa. „Przecież ona wygląda identycznie, jak glutenowa” – orzekła córka, patrząc na dzieło. Wymyśliła więc pudełko na pizzę z symbolem przekreślonego kłosa. Miałyśmy pod ręką pudełko po kredkach i właśnie ono zostało wykorzystane.”

 

 

Bezglutenowa pizza magnetyczna dotarła do Bezglutenowej Mamy tradycyjną pocztą. Tym samym od razu mogliśmy przetestować, jak działa. Faktycznie: poszczególne składniki można przyczepiać dowolnie, według apetytu, gustu i ulubionych kolorów. To naprawdę świetna i oryginalna, na dodatek bezglutenowa zabawa! Mama Agatki dołączyła do pracy także swój pomysł na grę. Wspólnie z córeczką przygotowała kostkę do gry ze składnikami narysowanymi na każdej ściance i wyjaśniła szczegółowo zasady gry. Brawo za innowacyjny pomysł i edukacyjny walor pracy konkursowej!

 

Co wiemy o zwyciężczyni naszego bezglutenowego konkursu?  Agatka ma sześć lat, mieszka w Lublinie i od marca 2014 r. jest na ścisłej diecie bezglutenowej. Bardzo się cieszymy, że do rąk Agatki trafi paczka z bezglutenowymi słodyczami, ufundowana przez sklep internetowy Świat bez glutenu http://www.swiatbezglutenu.pl/. 

Paczka o wartości około 50 zł dotrze do Agaty już w najbliższych dniach (skontaktujemy się telefonicznie z mamą Agaty w celu ustalenia terminu wysyłki bezglutenowej paczki).

 

 

 

Helenka Rakowiec (1)Szczególną uwagę jurorów i Bezglutenowej Mamy zwróciło jeszcze kilka prac. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić ich autorów drobną słodkością bezglutenową.

Słodkie drobiazgi od Bezglutenowej Mamy dotrą więc pocztą do: 3 – letniej Helenki Rakowiec (na zdjęciu), Wiktorii Strakulskiej z Krotoszyna, Igi oraz Mai Mochockiej z Laszczek, Oli i Tymka Zaczek, oraz 6-letniej Kingi Skały z Zaczernia (na zdjęciu poniżej). Gratulujemy!

 

 

 

Kinga Skała 6 lat (1)Dziękujemy wszystkim bezglutenowym dzieciom oraz ich rodzicom za wzięcie udziału w bezglutenowym konkursie „Narysuj bezglutenową pizzę”. Z listów od Was wiemy, że przygotowanie prac okazywało się często świetną zabawą dla całej rodziny.

Bezglutenowej Mamie zależy jednak nie tylko na dostarczaniu dzieciom zabawy. Równie ważna jest bezglutenowa edukacja i podpowiadanie małym i trochę większym celiakom, które produkty są dla nich bezpieczne, a których lepiej unikać. Tym bardziej cieszę się, że na pracach dzieci często widniał wizerunek Przekreślonego Kłosa – to dla nas symbol bezpiecznej żywności i fantastycznie, że go znacie.

 

 

 

SONY DSCJeszcze raz gratulujemy zwyciężczyni oraz wyróżnionym dzieciom. A jeszcze dziś na stronie Bezglutenowej Mamy oraz na Facebooku pojawi się kolejny, bezglutenowy konkurs. Tym razem… literacki :). Zachęcamy też do udziału w  trwającym do końca września 2014 r. letnim konkursie fotograficznym dla bezglutenowych dzieci, młodzieży i studentów „Na talerzu bez glutenu”. Organizuje go Bezglutenowa mama przy udziale firmy Schaer, włoskiego producenta bezglutenowej żywności, lidera na europejskim rynku żywności bezglutenowej.

 

Oto link do strony bezglutenowego konkursu fotograficznego:   https://bezglutenowamama.pl/konkurs-fotograficzny-z-firma-schaer-na-talerzu-bez-glutenu/

 

 

JUlka Warchoł lat 9 (3)Wiadomość z ostatniej chwili: w skrzynce Bezglutenowej Mamy listonosz zostawił dziś przed południem jeszcze jedną pracę! Szła do nas z Rzeszowa, ale docierała ponad tydzień (Poczta Polska się nie popisała…)! Ponieważ została wysłana w regulaminowym terminie (zaświadcza o tym stempel pocztowy), oczywiście została przyjęta do konkursu. Jury zebrało się w ekspresowym tempie. Zapadła decyzja, by autorce, 9-letniej Julii Warchoł przyznać specjalne wyróżnienie… Dlaczego?

 

 

 

JUlka Warchoł lat 9 (2)Julia przygotowała bardzo oryginalną pracę – składany, kartonowy samochód do rozwożenia bezglutenowej pizzy. Pracochłonna praca, artystyczne wykonanie, fantastyczny pomysł. Samochód rozwożący bezglutenową pizzę – ojej, piękne marzenie, prawda? Bezglutenowa Mama dostała od Julki szczegółowe instrukcje, by samochód złożyć i, jak widać, poradziła sobie doskonale :). Julia – gratulujemy pomysłu i znakomitej pracy konkursowej!

 

 

Jury zgodnie orzekło, że gdyby regulamin przewidywał przyznanie drugiego miejsca, pierwsza nagroda pozostałaby w rękach Agatki Chwalewskiej, natomiast drugie miejsce z pewnością otrzymałaby Julka. Ponieważ jednak regulamin nie przewiduje drugiej nagrody, Julia Warchoł otrzyma od Bezglutenowej Mamy specjalne wyróżnienie, a wraz z nim paczuszkę bezglutenowych smakołyków. Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom, zwycięzcom i wyróżnionym.

 

KOMENTARZE (2)

Agnieszka Skała 30/07/2014 13:43
Dziękujemy za wyróżnienie:) Pozdrawiamy serdecznie! Kinga z mamą
Marta Bezglutenowa Mama 03/08/2014 21:47
Gratulujemy ciekawej pracy i... wyróżnienia :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się