Blog

Produkty bezglutenowe na targach POLAGRA 2019

10/10/2019

Produkty bezglutenowe na targach POLAGRA 2019

10/10/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Tegoroczne targi żywności POLAGRA zgromadziły mniej wystawców niż zazwyczaj, mniej było również producentów bezglutenowych. Znalazłam stoiska m. in. firm: Celiko, Pszczółka, Tradycyjne Jadło, Lazur, Browar Witnica czy Spółdzielni Mleczarskiej z Gostynia. Nie wyszłam więc głodna ;) Na POLAGRZE 2019 dało się zauważyć wiele stoisk chińskich producentów. U jednego z nich zainteresowały mnie gotowe dania bezglutenowe. W galerii zdjęć poniżej znajdziecie wszystko, co znalazłam na tych targach w kategorii żywności bezglutenowej – w tym  chińskie gotowe dania gluten-free.

Bezglutenowe mąki i dodatki na POLAGRZE 2019

Duże stoisko firmy Celiko z Poznania zachwycało kolorami i bogactwem produktów bezglutenowych. Były tam mieszanki do wypieków, galaretki i proszki do pieczenia, cappuccino, batony owocowe Frupp, owoce liofilizowane, nasiona i ziarna.

Piwo bezglutenowe na POLAGRZE

Wśród wystawców był Browar Witnica, który wzbogacił ofertę o piwo bezglutenowe o nazwie Lubuskie. Na targach nie prezentował jednak bezglutenowego piwa, gdyż jest ono produkowane tylko sezonowo. Znam już jego smak i mam nadzieję, że producentowi uda się wprowadzić do sprzedaży ten procentowy napój. Bo z piwem bezglutenowym w Polsce jest obecnie krucho…

Nabiał bezglutenowy – produkty z mleka koziego i krowiego

Teoretycznie nabiał jest bezglutenowy, ale nie zawsze – przecież mleka czy jogurty smakowe mogą być zanieczyszczone glutenem, inne zawierają go w czystej postaci (aromaty i barwniki). Trzeba zatem być czujnym i czytać etykiety KLIK. Dlatego na POLAGRZE zwracałam uwagę na wyroby obecnych tam mleczarni. Znalazłam m. in. sery pleśniowe LAZUR, wyraźnie oznaczone jako produkty bezglutenowe, a także kozie mleczko bezglutenowe Danmis (pyszne, a jeszcze pyszniejsze po schłodzeniu) oraz słodkie mleczka smakowe w tubce i kajmak bezglutenowy ze Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. 

Bezglutenowe słodycze na targach

Od niedawna na rynku bezglutenowych słodyczy obecna jest Fabryka Cukierków Pszczółka. W jej ofercie znajdziemy m. in. trufle bezglutenowe, cukierki kawowe, Michaśki (ale mnie zdecydowanie bardziej smakują Michałeczki z Glutenexu), owocowe galaretki w cukrze, pralinki i wiele innych. Na co dzień można je kupić na poczcie i w niektórych sieciach handlowych. 

Bezglutenowe dania gotowe – z Chin

Troje chińskich producentów oferowało na targach gotowe dania bezglutenowe do podgrzania w mikrofalówce. Były to dania na bazie ryżu, o dość długim składzie. Z pewnością nie chciałabym ich jeść na co dzień, ale taka żywność sprawdza się na wakacjach pod namiotem czy na górskich, kilkudniowych wędrówkach. Obecnie bezglutenowe, gotowe dania chińskie nie są jeszcze sprzedawane w Polsce, gdyż producenci poszukują tu odbiorców. 

Galeria zdjęć – produkty bezglutenowe na targach POLAGRA 2019 w Poznaniu

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się