Blog

3

Pracowite i pyszne warsztaty

14/02/2016

Pracowite i pyszne warsztaty

14/02/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Porządnie napracowaliśmy się tydzień temu na bezglutenowych warsztatach kulinarnych w Zielonej Górze. Dzięki temu uczestnicy „Walentynek z Glutenexem” nabrali wilczego apetytu na wszystkie smakołyki.

Ze stołu degustacyjnego w mig znikały bułeczki, brownie, pączki, racuszki, oponki, chleb i przekąski – ku uciesze organizatorów.

 

warsztaty Glutenex Z Gora 2016 (12)„Walentynki z Glutenexem” zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W warsztatach wzięło udział blisko 50 osób: dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej z województwa lubuskiego. Były to już nasze kolejne warsztaty w tym mieście.

Po raz kolejny pracowaliśmy w doskonale wyposażonej pracowni kulinarnej Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

 

warsztaty Glutenex Z Gora 2016 (7)Przy nieocenionej pomocy kilkorga uczniów oraz nauczycieli szkoły, warsztaty przebiegały bardzo sprawnie i smacznie. Już podczas gotowania mogliśmy degustować małe kanapeczki przygotowane przez uczennice, raczyliśmy się też bezglutenową Inką i kawą od baristów. Ponieważ zarówno szkoła, jak i stowarzyszenie, promuje zdrową dietę bezglutenową, w menu znalazły się dania oparte na różnych produktach.

 

warsztaty Glutenex Z Gora 2016 (43)Pracowaliśmy na mixach, ale i na naturalnie bezglutenowych mąkach. Używaliśmy ziaren, orzechów, roślin strączkowych, bakalii, a także zamienników jaj, mleka czy kakao. Wzbogacaliśmy dodatkami mixy bezglutenowe, dzięki czemu potrawy nabierały nowych smaków i wartości odżywczych. Podczas kilkugodzinnego spotkania przygotowaliśmy: kolorowe ciasteczka kruche, muffinki bananowe bez jaj i mleka, andruty z karobem (bez mleka), kilka rodzajów bułek i chlebów, dania z amarantusa, pączki, oponki bez alergenów, prażoną ciecierzycę, łazanki, brownie z płatkami owsianymi ( bez kakao), bezglutenowe pierogi z kaszą gryczaną i soczewicą, bułeczki z fasoli mung i kokosowe racuszki. Ramię w ramie pracowały dzieci z dorosłymi i uczniami szkoły. Hitem okazały się jasne bułeczki z mixu vitalnego,  pączki, racuszki i kolorowe ciasteczka. Ale uwierzcie: podczas degustacji z talerzy zniknęło WSZYSTKO…..  Przepisy na potrawy przygotowywane na warsztatach „Walentynki z Glutenexem” dostępne są TUTAJ.

 

warsztaty Glutenex Z Gora 2016 (72)Jak zawsze nasze warsztaty były okazją do wymiany doświadczeń, integracji i poznania nowych produktów oraz przepisów. Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki z bezglutenowymi przepisami, a także materiały edukacyjne stowarzyszenia. Pod koniec spotkania wśród uczestników wylosowaliśmy szczęśliwca, który otrzymał mini-piekarnik do  odświeżania bezglutenowego pieczywa, ufundowany przez firmę Glutenex.

 

warsztaty Glutenex Z Gora 2016 (78)Właściciel innego losu otrzymał z kolei od stowarzyszenia książkę „Mama alergika gotuje na wyjątkowe okazje”. To cenna książka dietetycznymi poradami i przepisami.

Podczas warsztatów pracowaliśmy na produktach z międzynarodowym Przekreślonym Kłosem: Glutenex, Amarello, Libella, Inka, a także na ziarnach i bakaliach Denver Food oraz na przyprawach Dary Natury.

 

warsztatay uczniowie piatek (15)Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, a także nauczycielom przedmiotów zawodowych:  Annie Banasiak-Kazubskiej i Piotrowi Dubec oraz uczniom, którzy przez kilka godzin aktywnie uczestniczyli w naszych bezglutenowych warsztatach.

Produkty Glutenexu w Zielonej Górze można kupić w Auchan oraz w sklepie Witaminka.

 

Galeria zdjęć z piątkowych i sobotnich warsztatów Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej „Walentynki z Glutenexem” w Zielonej Górze:

 

KOMENTARZE (3)

Ula 17/02/2016 16:53
Świetne warsztaty!
Aneta 16/02/2016 18:50
Warsztaty kulinarne w Zielonej Górze były SUPER!!!Chlebkiem z Glutenexu zajada się już cała rodzina, a ciecierzyca prażona smakowała koleżankom córki TAKŻE!!!Jeszcze raz dziękuję..
admin 20/02/2016 08:06
Bardzo się cieszę, że byliście z nami :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się