Blog

Pomysł na smaczne grillowanie z bezglutenowymi dziećmi

01/05/2014

Pomysł na smaczne grillowanie z bezglutenowymi dziećmi

01/05/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

kabanosy KOnspolNasze dzieci podczas jednego posiłku zjadają paczkę grillowanych, bezglutenowych kabanosów z Konspolu. To idealny produkt na biesiadę. Podczas grillowania nie wysycha, jest znakomicie doprawiony i nie wymaga żadnej marynaty, a przy tym jest w stu procentach bezglutenowy, pełen mięsa, za to pozbawiony konserwantów. Kupimy go w każdej Biedronce w Polsce. Uwaga:  na grillu nie zepsujmy go glutenem!

 

 

 

kabanosy KOnspol (1)Drobiowe kabanosy Konspolu staram się zawsze mieć w lodówce. Są idealne jako przekąska na zimno (do szkoły i przedszkola, do pracy i na wycieczkę w góry), znakomite jako grzana kiełbaska na śniadanie lub kolację. Dla odmiany serwuję je czasem podsmażane na patelni lub odpiekane w piekarniku (a’la grillowane).

Są pozbawione laktozy oraz bezglutenowe, a od niedawna mają licencjonowany, międzynarodowy Przekreślony Kłos, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Oznacza to, że są produktem stale badanym, a jego produkcja jest ściśle nadzorowana, od surowców po transport. Cena: 10 zł za opakowanie (280 g).

 

 

 

kabanosy KOnspol (2)Skład tych kabanosów budzi uznanie: są wyprodukowane wyłącznie z mięsa (135 g mięsa z kurczaka użyto do wyprodukowania 100 g wyrobu). Dodatki to jedynie sól i przyprawy oraz barania osłonka.

To produkt wędzony, pieczony, średniorozdrobniony. Nie zawiera konserwantów i jest naturalnie wędzony, a nie jedynie aromatyzowany dymem wędzarniczym.

 

 

 

kabanosy KOnspol (4)Bez tych kabanosów nie może się więc odbyć żadne bezglutenowe grillowanie.  Dzieci je uwielbiają: cieniutkie kiełbaski są idealne dla małych ząbków. Po upieczeniu skórka kiełbasek staje się lekko chrupiąca i jeszcze bardziej aromatyczna.

Kiełbaski nie wymagają żadnej marynaty – od razu są gotowe do grilowania. Ale uwaga: bezglutenowe grillowanie wymaga kilku zasad, które warto przedstawić gospodarzom, do których idziemy na biesiadę.

 

 

 

kabanosy KOnspol (3)Bezglutenowych wyrobów nie można smażyć bezpośrednio na ruszcie, na którym wcześniej smażyły się glutenowe wędliny. Najlepiej użyć aluminiowej, osobnej i czystej tacki lub folii.

Trzeba używać osobnych szczypiec lub widelca do przewracania kiełbasek lub mięsa. Jeśli grill jest piętrowy, bezglutenowe wędliny czy mięso muszą smażyć się na górze, by nie kapał na tłuszcz, a tym samym gluten z wędlin glutenowych.

 

Jeśli gospodarz marynował mięso – powinien skonsultować z celiakiem rodzaj marynaty (na rynku są dostępne bezglutenowe marynaty do grilla np. firmy Balviten). Można też przygotować domową marynatę z jednorodnych przypraw lub z ziół i oleju.

Gospodarz, który układa grillowane wyroby na stole, te bezglutenowe powinien ułożyć na osobnym talerzu. Oczywiście serwuje bezglutenowy keczup (Mc Donald’s, Heinz, Pudliszki), bezglutenową musztardę (np. Roleski z licencjonowanym Przekreślonym Kłosem do kupienia np. w Kauflandzie).

Znakomitym dodatkiem do grillowanych mięs i wędlin będą surowe warzywa z oliwą, a dzieci z chęcią sięgną po kawałki czerwonej papryki, oliwki, ogórki kiszone. Smacznego, niezależnie od pogody!

 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się