Blog

2

Zapisy na IV Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie

21/04/2022

Zapisy na IV Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie

21/04/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

To będzie wielkie święto – IV. Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie, czyli ósma edycja rodzinnego pikniku z Bezglutenową Mamą. Pod gołym niebem spotkają się dzieci i dorośli na diecie bezglutenowej, ich znajomi i przyjaciele oraz producenci żywności gluten-free. W programie jest budka z bezglutenowymi hot-dogami, pierogami, tacos, lodami, czeskim piwem (!), ciastem, a także atrakcje dla dzieci, konkursy i konsultacje ze specjalistami gastroenterologami. Uczestnicy poznają również czeskie produkty bezglutenowe, gdyż odwiedzi nas zaprzyjaźnione stowarzyszenie z Ostrawy.

Widzimy się w sobotę, 21 maja, w Lesznie (województwo wielkopolskie), w godzinach od 10 do 13. Wstęp na bezglutenowy piknik jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać (formularz poniżej). Każda zapisana rodzina otrzyma e-mailem potwierdzenie udziału. Z uwagi na ogromne zainteresowanie liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisu. Choć piknik odbywa się pod gołym niebem, pomieścimy nie więcej, niż 1–1,3 tysiąca osób, stąd ograniczenie liczbowe.

Zapisz się na IV. Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie

Gdzie odbędzie się Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej 2022?

Tradycyjnie już piknik z Bezglutenową Mamą odbędzie się w pracowni ogrodniczej (z wiatrakiem) przy ul. Osieckiej 8 w Lesznie, to dzielnica Grzybowo, przy wyjeździe na Śrem. 

Data: sobota, 21 maja 2022 r.

Czas trwania: od godz. 10 do godz. 13

Udział jest bezpłatny, wstęp wolny

Na IV Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej obowiązują zapisy (wypełnij formularz powyżej), a następnie w ciągu 1-2 dni oczekuj na email z potwierdzeniem (sprawdzaj też foldery spam i inne)

Ósma edycja pikniku bezglutenowego w Lesznie – w bezglutenowej stolicy Polski

Piknik z Bezglutenową Mamą odbywa się w Lesznie od 2013 r. To największe w Polsce, pod gołym niebem, spotkanie bezglutenowców i producentów żywności gluten-free. Impreza ma tak dużą renomę, że przyciąga uczestników z całego kraju. Rodziny pokonują nawet 500-700 km, by spotkać się z innymi rodzinami, zjeść jedynego w Polsce hot-doga bezglutenowego z budki i lody w wafelkach. Na pikniku można degustować nowe produkty, zrobić zakupy w promocyjnych cenach, wygrać kosze produktowe oraz sprzęt rtv, porozmawiać ze specjalistami. Można poczuć się jak na cudownym, rodzinnym festynie. 

Dzięki wielu imprezom organizowanym przez Bezglutenową Mamę, imprezom, które przyciągają dzieci i dorosłych z całego kraju i z zagranicy, Leszno zyskało miano bezglutenowej stolicy Polski. Dlatego w tym roku impreza została przemianowana na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej – i właśnie ruszyły zapisy. Event odbywa się jak co roku pod honorowym patronatem Prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka. 

W najbliższych dniach będę informować szczegółowo o atrakcjach i wystawcach, zaglądajcie tu codziennie. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych

KOMENTARZE (2)

Poznań 12/05/2022 23:33
Artykuł przyjemny dla oka i użyteczny. Na innych stronach formatowanie tekstu czasami woła o pomstę do nieba. Jak widzę ścianę tekstu to po prostu wychodzę. Tutaj odpowiednie odstępy i treść. Na pewno będę zaglądał tutaj częściej :)
Żaneta 28/04/2022 12:55
Czy w trakcie pikniku konsultacje z dietetykiem i gastroenterologiem będą udzielane bezpłatnie?
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się