Blog

Pierwsze wrażenia po rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023 w Lesznie

14/05/2023

Pierwsze wrażenia po rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023 w Lesznie

14/05/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Prezydent Leszna na rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023

Nie milkną echa po rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023 w Lesznie. To była jedyna taka i największa bezglutenowa impreza w Polsce, pełna smaków, wiedzy i zabawy. Przeszła do historii jako wydarzenie z rekordową liczbą uczestników i zostawiła po sobie niezapomniane wrażenia. 

Na 9. Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej (oficjalna nazwa pikniku) dotarli celiacy z całej Polski, z najdalszych zakątków (Pomorze, Podlasie, Mazury, Kujawy, Podkarpacie). Magnesem były nie tylko hot-dogi, lody i wykłady specjalistów, ale również chęć integracji i bycia wśród "swoich".

Wydarzenie otworzył prezydent Leszna Łukasz Borowiak, który pojawił się u nas niespodziewanie i w krótkim powitaniu docenił ogrom pracy włożonej w przyjęcie tylu uczestników, a także wysiłek gości, związany z pokonaniem kilkuset kilometrów.

PIKNIK BEZGLUTENWY 2023 LESZNO

Przejechali 700 km!

Blisko 2.000 uczestników dotarło do Leszna w Wielkopolsce. Rodziny bezglutenowe przyjechały do nas z Elbląga, Lublina, Krakowa, z Podkarpacia i z Mazur, a nawet z Węgier, Niemiec i Czech!

Niektórzy pokonali ponad 700 km, by trafić na rodzinny piknik bezglutenowy. 

Magnesem były wykłady, ale przede wszystkim jedyne w Polsce bezglutenowe hot-dogi i lody z budki, pieczona na miejscu pizza z Pizzy Naturalnej, stoiska producentów z Polski, Czech i Włoch.

Przejechali 700 km!

Co mówili uczestnicy?

  • Niesamowite wrażenia. Wszystko dopracowane, świetnie zorganizowane. Wszystko było najlepsze. Przyjechaliśmy z Wrocławia.
  • Wracamy właśnie do Nowego Sącza po dniu spełnionych marzeń😊 Dziękujemy bardzo, wszystko było super! DZIĘKUJEMY!!!
  • Super impreza, doskonale wykłady i oczywiście raj dla dziecka, tylko trochę daleko, pozdrawiamy z Puław.
  • Unisław kujawsko-pomorskie. Udało się być pierwszy raz. Przecudowne wydarzenie. Aż brak słów. Oby więcej takich imprez!
  •  Było wspaniale. Przyjechałam z Elbląga i nie żałuję 🙂. Najpyszniejsza okazała się bułka w hotdogu🌭😀. Dziękuję, Bezglutenowa Mamo😘
  • Pozdrowionka z Zielonej Góry. Było super. Atmosfera, degustacja, zakupy, rabaty, wykłady. Córka w szoku, że tyle osób jest z celiakią. Byłyśmy pierwszy raz. Teraz będziemy wypatrywać postów kiedy znowu będzie imprezka.
Co mówili uczestnicy?

Energia wolontariuszy

Ponad 50 wolontariuszy Stowarzyszenia Przyjaciół Bezglutenowej Mamy było zaangażowanych w organizację i prowadzenie rodzinnego pikniku bezglutenowego 2023.

Mogliście ich spotkać wszędzie: w niebieskich, czarnych i białych koszulkach z logo Bezglutenowej Mamy. 

Najmłodszym wolontariuszem był 5-letni Bogumił (na filmiku poniżej), a najstarszym - energiczna 70-latka!

Energia wolontariuszy

Strefa wykładów

Tradycyjnie na rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023 nie zabrakło wykładów, które prowadzili uznani specjaliści z kliniki gastroenterologii z Poznania.

Część wykładową otworzyła prof. dr hab. n. med. Iwona Krela-Kaźmierczak, a zamknęła prof UAM dr hab. Ewa Karmolińska-Jagodzik - psycholog.

W programie były też prezentacje: o błędach w diecie bezglutenowej, o badaniach densytometrycznych u pacjentów z celiakią oraz o różnicach między celiakią, a alergią na pszenicę.

Strefa wykładów

Tak pisze się historia...

Trudno opisać słowami to wszystko, co działo się na rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023 w Lesznie.

Bezmiar emocji, smaków, nowych znajomości, integracji i poczucia "normalności" - to wszystko zobaczycie wkrótce w reportażu zdjęciowym i filmowym autorstwa dwóch fotografików z Bezglutenowa Mama Team :) 

Jedno już teraz wiemy: to była największa bezglutenowa impreza w Polsce, z rekordową liczbą uczestników, wystawców i atrakcji. I za to Wam dziękujemy :) i oczywiście zapraszamy za rok do bezglutenowej stolicy Polski!

Tak pisze się historia...

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się