Blog

Ostatni, wakacyjny konkurs: „Friendly Food – good food”

12/08/2014

Ostatni, wakacyjny konkurs: „Friendly Food – good food”

12/08/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Menu (21)Dziś kupimy w sklepach wszystko, czego nam trzeba w bezglutenowej kuchni i w bezglutenowej diecie. Ale właśnie w tej powodzi produktów warto wybierać te najzdrowsze, wytwarzane z naturalnych składników, niemal domowymi metodami. I dlatego ostatnim, wakacyjnym konkursem dla dzieci i młodzieży chcemy zwrócić uwagę na właściwe wybory podczas bezglutenowych zakupów. Wystarczy wymienić produkty marki własnej Friendly Food.

 

 

 

SONY DSC Moja mama opowiadała, że 30 lat temu cudem było zdobycie kukurydzianej lub ryżowej mąki… Dziesięć lat temu rarytasem były chleby, bułki czy słodycze bez glutenu.

Dziś w sklepach kupimy wszystko: bezglutenowe pieczywo, wędliny, pasztety, ciastka. Bezglutenowe mamy coraz mniej czasu muszą spędzać w kuchni, ale… przez to ich dzieci jedzą tę samą chemię, co dzieci glutenowe.

 

 

 

 

Lgin (21)Na szczęście są jeszcze producenci, którzy wytwarzają bezglutenową żywność tradycyjnymi metodami, przy użyciu naturalnych składników. Używają cukru, a nie syropu glukozowo-fruktozowego, masła, a nie olejów utwardzonych, naturalnej wanilii zamiast aromatów. Potrafią upiec chleb z ziaren, wody i soli, bez użycia tablicy Mendelejewa. To zazwyczaj manufaktury, a nie wielkie zakłady produkcyjne. I to właśnie one są w stanie zaoferować nam zdrowe, bezglutenowe produkty.

 

 

 

 

logo ffJednym z producentów zdrowej, bezglutenowej żywności jest Friendly Food w Poznaniu. To bezglutenowe bistro, bezglutenowy sklep, a także niewielka wytwórnia bezglutenowych produktów. Powstają tam pod marką własną Friendly Food m. in. wyśmienite pasztety mięsne i wegańskie, ciastka i paluchy zbożowe, a także wyjątkowy chleb gryczany – wypiekany według oryginalnej receptury, powstający z ziaren gryki.

Niektóre produkty marki własnej są limitowane – z uwagi na długi proces wypieku trzeba je zamawiać w sklepie z wyprzedzeniem. Inne są dostępne na co dzień.

 

 

 

 

buleczki  amarantus platki owsiane i szynka (8)O zdrowym, bezglutenowym jedzeniu mogłabym mówić godzinami, ale czas na zadanie konkursowe :): Wymień produkty marki własnej Friendly Food i przyślij e-mail do 31 sierpnia 2014 r. do godz. 23.59 na adres: marta@bezglutenowamama.pl.  Zwycięży osoba, która jako pierwsza odpowie prawidłowo i wymieni najwięcej produktów marki Friendly Food. Zwycięzca otrzyma paczkę z bezglutenowymi słodyczami o wartości 50 zł, ufundowaną przez sklep internetowy friendlyfoodshop.pl.

 

 

 

REGULAMIN

Regulamin dla dzieci i młodzieży stosujących dietę– ogłoszonego przez autorkę bloga Bezglutenowamama.pl oraz sklep internetowy friendlyfoodshop.pl.

1. Organizatorem konkursu wiedzy o zdrowych produktach (zwanego dalej konkursem) jest autorka bloga Bezglutenowa Mama, zwana dalej organizatorem. Sponsorem konkursu jest sklep internetowy friendlyfoodshop.pl, mieszczący się w Poznaniu przy ul. Taczaka 17.

2. Konkurs jest jednoetapowy i otwarty.

3. Przedmiotem konkursu jest nadesłanie e-mailem odpowiedzi na zadanie konkursowe: wymień produkty marki własnej Friendly Food, oferowane w sklepie internetowym www.friendlyfoodshop.pl. Zwycięży osoba, która jako pierwsza prawidłowo wymieni najwięcej produktów. Decyduje kolejność wpływu prac.

4. Do konkursu można zgłaszać prace nadesłane przez dzieci i młodzież  będące na diecie bezglutenowej.

5. Każdy uczestnik może przysłać tylko jedną pracę konkursową.

6. Uczestnikami konkursu nie mogą być członkowie rodzin organizatora ani sponsora konkursu.

7. Praca konkursowa powinna spełniać następujące warunki:

– pracę należy przesłać e-mailem na adres wskazany poniżej;

– do e-maila należy dołączyć dane autora pracy: imię, nazwisko, wiek, adres, adres e-mail, numer telefonu rodzica, a także oświadczenie, iż autor pracy jest dzieckiem na diecie bezglutenowej;

8. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na publikację jego imienia, nazwiska i miejscowości na blogu bezglutenowamama.pl, na fanpage bloga, a także na stronie internetowej sponsora i jego fanpegu.

9. Przystępując do konkursu uczestnik i jego opiekun wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych na potrzeby ogłoszonego konkursu(Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. 202 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami).

10. Konkurs „Friendly Food – good food” trwa od 12 sierpnia 2014 r.  do 31 sierpnia 2014 r.  Termin nadsyłania prac mija 31 sierpnia 2014 r. o godzinie 23.59.Prace należy przesłać na adres e-mail: marta@bezglutenowamama.pl z dopiskiem: bezglutenowy konkurs.

11. Jury zbierze się na obradach na początku września i ogłosi wyniki do 7 września 2014 r.. Zwycięzca otrzyma nagrodę – bezglutenowe słodycze – przesyłką pocztową. Fundatorem nagrody jest sklep internetowy friendlyfoodshop.pl. Jury może też przyznać wyróżnienie, którego zdobywca otrzyma nagrodę od Bezglutenowej Mamy.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się