Blog

Nowy sklep internetowy Glutenexu bardziej przyjazny klientom na diecie bezglutenowej

05/09/2019

Nowy sklep internetowy Glutenexu bardziej przyjazny klientom na diecie bezglutenowej

05/09/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Firma Glutenex, lider na polskim rynku słodyczy i ciastek bezglutenowych, uruchomił sklep internetowy w nowoczesnej odsłonie. Sklep ma ten sam adres internetowy www.sklep.glutenex.com.pl, ale zyskał odnowiony design i umożliwia klientom na diecie bezglutenowej płatności elektroniczne – np. automatyczne przekierowanie do banku lub płatność kartą kredytową. To nie wszystko. Bezglutenowy sklep internetowy Glutenexu obniżył próg darmowej dostawy i ma w zanadrzu niespodzianki.

Przelew, karta i darmowa wysyłka – w internetowym sklepie bezglutenowym

Do niedawna Glutenex nie oferował klientom na diecie bezglutenowej nowoczesnych narzędzi płatniczych, a darmowa przesyłka była możliwa przy naprawdę dużym zamówieniu. Od sierpnia br. jest inaczej. Bezglutenowy sklep internetowy firmy zyskał nowy wygląd i łatwiejszy sposób zakupów. Do wyboru mamy kilka kategorii zakupów: bezglutenowe oraz niskobiałkowe (a tam podkategorie: makarony, wyroby piekarnicze, wyroby cukiernicze, mąki, produkty śniadaniowe i przekąski), bez dodatku cukrów (a tam m. in. pyszne biszkopty w czekoladzie deserowej bez cukru) i wyroby innych firm (np. Celiko,  Danmis, Tercetto, Veggiebell, Szarłat, Balila).

W sklepie Glutenexu zapłacimy kartą, przelewem oraz systemem tpay. Możliwa jest nadal przesyłka pobraniowa oraz odbiór osobisty w siedzibie firmy pod Poznaniem. Koszt wysyłki paczki o wadze do 30 kg to 15 zł (kurier). Darmowa wysyłka przysługuje przy zamówieniach powyżej 250 zł – a więc podobnie jak w innych sklepach internetowych (choć piekarnia Putka Bez Glutenu wysyła bezpłatnie paczki o wartości 90 zł). 

W sklepie internetowym mają się regularnie pojawiać promocje, rabaty i nowe produkty, które będzie można zamawiać w ekspresowym tempie ;) 

Glutenex – od 1987 r. dla klientów na diecie bezglutenowej

Glutenex działa od 1987 r. Powstał trzy lata po firmie Celiko, która w 1984 r. rozpoczęła produkcję mieszanek mącznych bez glutenu. Glutenex przez wiele lat był jedynym producentem żywności bezglutenowej w Polsce na taką skalę – oferował pieczywo, makarony, ale przede wszystkim ciasta, torty, ciastka i inne słodycze. Obecnie firma nadal ma pełen asortyment produktów bezglutenowych, ale specjalizuje się w ciastkach i słodyczach bezglutenowych, niskobiałkowych oraz dla diabetyków na diecie bezglutenowej. Sprzedaje je w Polsce (m. in. Auchan, Carrefour, sklepy eko) ale coraz częściej dociera do klientów na diecie bezglutenowej za granicą, również pod markami własnymi europejskich sieci. To własnie w tej manufakturze pod Poznaniem powstają doskonałe michałeczki, ptasie mleczko i kozie mleczko, śliwka kalifornijska, galaretki czy wafle i biszkopty  – w belgijskiej czekoladzie deserowej. Tam wypiekane są ciasteczka w czekoladzie, pieguski, wafelki, herbatniki maślane, ciasteczka kokosowe bez alergenów, a także ciasta sezonowe: pierniki, sernik, szarlotka, babka piaskowa i inne. 

Mam sentyment do Glutenexu, bo na diecie bezglutenowej jestem od 1979 r. i ta marka była pierwszą, która pojawiła się w naszym domu w 1987 r. Wcześniej nie znałam smaku chleba, makaronu, rolady biszkoptowej, ciasteczek… Pamiętam ich smak do dziś, choć przez tyle lat wiele się zmieniło: przede wszystkim technolodzy skrócili i ulepszyli składy, a marketingowcy wprowadzili nowoczesne opakowania. Mimo to Glutenex pozostał manufakturą, rodzinną wielkopolską firmą.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się