PIEKARNIA DR ŻUREK BEZ GLUTENU. W ofercie pojawiły się nowe, bezglutenowe babeczki waniliowe do święconki. Nie zawierają jajek ani skrobi pszennej bezglutenowej. Są delikatnie lukrowane, mają dobrze wyważony smak i zapach, nie kruszą się jak „piasek pustyni” i chwalą je również glutenożercy.
Dziś (środa, 8 kwietnia) jest ostatni moment, by zamówić bezglutenowe babeczki do święconki w nowej piekarni – Dr Żurek bez glutenu, pod tym adresem: www.chlebbezglutenowy.eu. Opakowanie trzech babeczek bezglutenowych do święconki kosztuje 10 zł – cena jest naprawdę OK. Przy okazji zerknij na składy ich naturalnych chlebów bezglutenowych oraz na inne słodkie wypieki. Jest i promocja: za każde wydane w sklepie 50 zł dostajesz jeden bochen chleba bezglutenowego w gratisie.
W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie pójdę święcić wielkanocnych potraw, ale i tak przygotuję tradycyjną, bezglutenową święconkę. Na przekór zarazie. Będą w niej: szyneczka, jajka, sól i pieprz, kiełbaska, masło, chrzan i chlebek – KLIK przepis na chlebek bezglutenowy do święconki i oczywiście babeczka. Upiekę ją, jak co roku, przed upieczeniem odkładając małą porcję ciasta z dużej babki do miniaturkowej foremki. To sprawdzony sposób.
Jeśli jednak wolisz zdać się na fachowców, w tym roku jest okazja. Nowa piekarnia bezglutenowa – Dr Żurek bez glutenu – wprowadziła do sprzedaży bezglutenową babeczkę waniliową do święconki KLIK. Nie zawiera jajek ani skrobi pszennej bezglutenowej, więc jest sprawdzi się na talerzu dziecka z celiakią i jednocześnie z innymi nietolerancjami pokarmowymi. Jest puszysta i delikatnie lukrowana, co docenią łasuchy lubiący umiarkowaną słodycz. Jeśli chcesz, dla lepszego efektu możesz w domu ponownie polukrować babeczki – na pewno dodadzą uroku święconce.
Jeśli chcesz zamówić bezglutenową babeczkę do święconki, przy okazji zerknij na cała ofertę Dr. Żurka – by przy jednej opłacie za wysyłkę kurierem poznać inne wypieki tej marki. W kategorii ciast do wyboru są jeszcze muffinki oraz bezglutenowa babka marmurkowa – wszystko bez skrobi pszennej bezglutenowej, lekkie i puszyste, w niczym nie przypomina dawnych ciast bezglutenowych z lat 80-tych i 90-tych. A już mistrzostwem świata są naturalne chleby bezglutenowe – KLIK – moja recenzja. Chleby bez gumy guar, gumy ksantan, bez hydroksypropylometylocelulozy, emulgatorów i jakikolwiek dodatków chemicznych. Pachną, smakują i kroją się jak prawdziwy, polski chleb. Docenili je uczestnicy turnusów zimowych w pensjonacie bezglutenowym Moje Tatry.
(*) Wpis powstał we współpracy z piekarnia Dr Żurek bez glutenu
KOMENTARZE