Blog

Noworoczne życzenia 2024 od Bezglutenowej Mamy

30/12/2023

Noworoczne życzenia 2024 od Bezglutenowej Mamy

30/12/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Na Nowy Rok 2024 życzę Wam spełnienia marzeń i wiele chwil szczęścia

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ciągle nie mamy czasu?

Dlaczego żyjemy w biegu i brak nam czasu dla siebie, przyjaciół i bliskich, mimo że roboty za nas piorą, sprzątają, pracują i gotują? Choć nie stoimy godzinami w kolejkach po buty i mięso - jak nasze mamy i babcie w PRLu, nie chodzimy na pocztę płacić rachunki, nie mamy piątki dzieci?  

Może właśnie dziś i jutro warto się zatrzymać, spytać samego siebie, co jest dla mnie w życiu ważne tak naprawdę, a nie na pokaz? Jakie absurdy odbierają mi zdrowie, siły i radość życia?  

Nowy Rok to symboliczna okazja do zmian - i właśnie tych zmian Wam życzę. 

jak zaczac diete bezglutenowa

Tuż przed Nowym Rokiem przejechaliśmy z mężem 20 km - po mieście i po polach na obrzeżach miasta. Wcześniej przebiegliśmy 10 km z psem w lesie. Było tak cudownie!

Przystańmy. Nie musimy żyć szybko

Wyręczani przez komputery i aplikacje powinniśmy mieć więcej czasu, a jest odwrotnie. Co się z nami stało?

Dlaczego wirtualne życie w smartfonie, życie innych ludzi, jest ważniejsze od realnego męża, dziecka czy mamy? Dlaczego wolimy pracować ponad siły, by zarobić na zajęcia z trenerem personalnym, zamiast biegać z psem po lesie i mieć czas jeszcze na czytanie książek?

Mam to szczęście, że nigdy nie uczestniczyłam w wyścigu szczurów, nie stałam się niewolnikiem mody, gadżetów, tradycji. Zawsze szłam swoją drogą. Gdy „wszyscy” jeździli do Chorwacji, ja wolałam dzikie Góry Sowie.

Ale i tak nie uniknęłam pracoholizmu. Nie mogę pozwolić sobie na życie off line (moja praca w 70% odbywa się w sieci). Nadal za rzadko odwiedzam Tatę i przyjaciół.

Zadaję sobie jednak więcej pytań, umiem się czasem zatrzymać i zadbać o siebie. Bywa, że umiem odmówić. Wskakuję częściej do świata moich wspaniałych Dzieci i Męża.

Przystańmy. Nie musimy żyć szybko

Może właśnie dziś i jutro warto się zatrzymać, spytać samego siebie, co jest dla mnie w życiu ważne tak naprawdę, a nie na pokaz? Jakie absurdy odbierają mi zdrowie, siły i radość życia?  

W poszukiwaniu łagodności

I chciałabym w Nowym Roku 2024 dalej iść tą drogą, szukać łagodności, dobrych myśli i emocji, przestrzeni i czasu siebie samej, bez poczucia winy, że powinnam ten czas przeznaczyć na sprzątanie domu lub na pracę. 

I te same życzenia wysyłam przed północą do Was, dziękując za wspaniały rok, za ogrom dobra, który otrzymuję w komentarzach, na messengerze, a przede wszystkim podczas osobistych spotkań.

Zwolnijmy. Przystańmy. Popatrzmy w tym samym kierunku, co nasi bliscy. Oni są ważniejsi, niż wirtualne życie na Instagramie czy TikToku.

W poszukiwaniu łagodności
W sylwestrowy wieczór odwiedziliśmy dwie zaprzyjaźnione rodziny, z którymi znamy się 30 lat. To symboliczne podkreślenie, że bliscy ludzie są najważniejsi.
sylwester bez glutenu 2023

Nie strzelam w Sylwestra

🧨jednorazowo, w ciągu kilku sekund, spalasz banknot 50-100 zł albo i więcej, na który musimy ciężko pracować

🧨 groźba utraty słuchu u dorosłych, dzieci, zwierząt

🧨 osoby w spektrum autyzmu, nadwrażliwe na dźwięki i światło, przezywają koszmar w czasie wystrzałów, mogą reagować wymiotami, agresją lub odczuwać fizyczny ból

🧨 niebezpieczeństwo dla ptaków, psów, kotów, zwierząt leśnych, koni - słyszą wystrzał 4 razy głośniej, niż my

🧨to tak, jakby 30 metrów od nas startował odrzutowiec; przestraszone zwierzęta miotają się w klatkach (zoo lub schroniska, hodowle), psy lub koty mogą uciec, wpaść pod samochód, umrzeć od silnego stresu

🧨 zaśmiecanie planety - produkcja fajerwerków jest szkodliwa dla środowiska, po Nowym Roku zostawiamy na planecie tony odpadów po fajerwerkach ...

Nie strzelam w Sylwestra
nie strzelam w sylwestra

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się