Blog

Niektóre przyprawy Prymat już bez zanieczyszczeń glutenem

07/09/2022

Niektóre przyprawy Prymat już bez zanieczyszczeń glutenem

07/09/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Przełom - od niedawna NIEKTÓRE przyprawy marki Prymat są wolne od zanieczyszczeń glutenem! Teraz zakupy będą łatwiejsze, bo to popularna marka, dostępna w sklepach i sieciach handlowych w całym kraju. Uwaga: przed zakupem sprawdźcie etykietę, czy dana przyprawa jest już z nowej linii produkcyjnej. Bezpieczna jest tylko wtedy, gdy wśród alergenów nie są wymienione zboża czy gluten. Oczywiście nadal nie zapominajcie o przyprawach bezglutenowych Magros - mają wysoką jakość, super cenę i ogromny wybór.

Przyprawy Prymat - tylko niektóre są bez glutenu

Prymat to duży producent przypraw i ziół, ale dotąd wszystkie opakowania zawierały ostrzeżenie o możliwej obecności glutenu (a niektóre przyprawy, np. piernikowa, wręcz zawierały w składzie mąkę pszenną). Dlatego były zabronione w diecie bezglutenowej osoby z celiakią - bo nam szkodzi najmniejsza ilość glutenu (inaczej, niż u osób "tylko" z alergią). Latem 2022 r. marka wypuściła na rynek niektóre produkty z nową etykietą, już BEZ OSTRZEŻENIA o glutenie (nie ma go ani w składzie, ani w alergenach krzyżowych) - zobacz to na zdjęciu obok. Dotyczy to m. in. pieprzu mielonego, czosnku, oregano, a także niektórych mieszanek przyprawowych. Oznacza to, że takie przyprawy/zioła są bezpieczne w diecie bezglutenowej. 

Przyprawy Prymat - tylko niektóre są bez glutenu

W kuchni bez glutenu nie zapominaj o takim drobiazgu, jak bezpieczne przyprawy - to bardzo ważne u osób z celiakią

Tych przypraw nie kupuj!

Uwaga: w wielu sklepach nadal można jeszcze znaleźć oregano, pieprz mielony lub czosnek marki Prymat  W STARYCH opakowaniach, które zawierają ostrzeżenie o możliwej obecności glutenu zobacz zdjęcie obok). Tych produktów nie kupuj! Pamiętaj również, że inne mieszanki przyprawowe i zioła tej marki także zyskały nowe opakowania - a mimo to zawierają gluten lub są nim zanieczyszczone. Ich również nie kupuj, jeśli masz celiakię.

Tych przypraw nie kupuj!

Magros to obecnie jedyny producent, który regularnie bada przyprawy i oznacza je napisem  PRODKT BEZGLUTENOWY". Smakiem, zapachem, jakością, kolorem, ceną - niczym nie różnią się od innych przypraw. Można je stosować dla całej rodziny, a także w żywieniu zbiorowym: w szkole, przedszkolu, restauracji.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się