Blog

3

Mrożona pizza bezglutenowa z Tesco

18/04/2017

Mrożona pizza bezglutenowa z Tesco

18/04/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Od dawna wiedziałam, że w Tesco w Lesznie można kupić mrożoną pizzę bezglutenową Free From. Wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy postanowiliśmy ją przetestować. Porcja nie była duża, ale wystarczyła na przegryzkę dla naszej czteroosobowej rodziny.

Bezglutenowa pizza na czarną godzinę

Nie jestem zwolennikiem gotowych dań bezglutenowych. Najlepsze i najzdrowsze są posiłki przygotowane w domu, z naturalnych i świeżych składników. Ale są w życiu sytuacje, gdy padamy ze zmęczenia i nie jesteśmy w stanie ugotować bezglutenowego obiadu. Albo wyjeżdżamy i musimy zostawić domownikom bezglutenowy prowiant. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam Tesco. W dużych marketach tej sieci znajdziemy m. in. mrożoną pizzę bezglutenową Free From.

To bezglutenowa pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Wystarczy ją odpiec w piekarniku przez około 10-15 minut w 200 stopniach C. Jest dość uboga w dodatki, co dla dorosłych jest wadą, ale dla dzieci zaletą (większość dzieci, które znam, uwielbia po prostu pizzę z serem i sosem pomidorowym). Przypiekliśmy ją trochę zbyt długo, więc uzyskaliśmy bardzo chrupiący spód.

Mrożona pizza bezglutenowa z Tesco uzyskała  w naszym domu ocenę dobrą. Doceniliśmy bardzo dobre ciasto, wygląd, konsystencję, smak, łatwość przyrządzenia i dostępność. Mnie podoba się również to, że mrożona pizza bezglutenowa z Tesco nie zawiera skrobi pszennej bezglutenowej (a zawiera ją np. pizza bezglutenowa z Biedronki). Wady? Cena – około 12 zł za małą pizzę. Taka porcja wystarczy na przegryzkę dla dwójki bezglutenowych dzieci, ale będzie zbyt mała na sycący posiłek.

Podsumowując: doceniam, że w Tesco w całej Polsce można kupić mrożoną bezglutenową pizzę, ale zdecydowanie bardziej wolę bezglutenową pizzę z własnego piekarnika… Przepis? KLIKNIJ TUTAJ. A jeśli szukacie innych rodzajów gotowej, bezglutenowej pizzy, zerkajcie do Biedronki (bezglutenowa pizza jest tam dostępna w czasie różnych promocji), a w dobrych sklepach znajdziecie kilka rodzajów mrożonej pizzy bezglutenowej Schaer.

KOMENTARZE (3)

Krzysztof 16/12/2018 19:43
Nie próbowaliśmy tej z tesco, ale jeśli chodzi o różnorodność składników, wygląda dość biednie w porównaniu z biedronkową pizzą z szynką od donatello. Jeśli chodzi o biedronkę to mamy do wyboru dwie opcje smakowe - 4 sery (dość ciężkostrawna ze względu na duuuużą ilość sera), oraz z szynką. Trzeba przyznać, że ta ostatnia jest na prawdę smaczna przez duże s. Szkoda tylko, że nie są one w biedronce w stałej sprzedaży. W różnych punktach, czy miejscowościach pojawiają się w różnym terminie, a co gorsza najczęściej smakowo na przemian. I tak na przykład teraz przed świętami był wysyp tej serowej (za którą niezbyt przepadamy), a tej z szynką nie ma nigdzie ;(
Konrad 31/12/2017 16:09
W częstochowskim tesco od jakiegoś czasu jest w cenie 7,99 :)
Bezglutenowa Mama 02/01/2018 14:40
No proszę, dobra cena :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się