Blog

6

Kto jedzie na Dni Alergii do Warszawy?

28/10/2014

Kto jedzie na Dni Alergii do Warszawy?

28/10/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Program listopadowych Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej jest tak atrakcyjny, że stanę na głowie, by tam pojechać.

Będzie sporo w temacie gluten free i celiakii. Dla mnie najciekawsze będą wykłady prof. Macieja Kaczmarskiego z Białegostoku. Uwaga: będą wejściówki dla czytelników bloga :). 

 

LOGO_DNI_ALERGII jpgDni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej odbędą się w Warszawie 22 i 23 listopada na Stadionie Narodowym. Wstęp na imprezę jest płatny dla osób powyżej 16. roku życia. Bilety kosztują 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy – za okazaniem legitymacji). Można je kupić poprzez stronę www.dnialergii.pl oraz w dniu imprez. Uwaga: Bezglutenowa Mama będzie miała dla Was na FB kilka wejściówek.

 

platkiNiestety, brak już miejsc na bezglutenowe zajęcia kulinarne, ale będzie je można oglądać w specjalnej strefie podczas targów. W programie targów będzie sporo o wszelkich alergiach, ale mnie najbardziej interesuje temat glutenu. Organizatorzy zapewniają, że znajdę na Stadionie Narodowym  stoiska z promocyjną żywnością bezglutenową i zdrową.

Ciekawie zapowiadają się wykłady w panelu Med. Wśród zaproszonych gości pojawi się prof. Maciej Kaczmarski, wybitny specjalista w dziedzinie alergii pokarmowej i chorób przewodu pokarmowego u dzieci, twórca Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. O atopowym zapaleniu skóry opowie z kolei dr Lidia Ruszkowska, ordynator oddziału dermatologii dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

 

 

Tradycyjne Jadlo podroby 5

Podczas targów będzie też okazja, by spotkać się z najlepszymi w Polsce specjalistami od diety bezglutenowej: na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Przedstawiciele organizacji opowiedzą o swoim autorskim programie Menu bez Glutenu i o produktach najbezpieczniejszych dla celiaków, a więc tych z licencjonowanym, międzynarodowym Przekreślonym Kłosem.

 

 

W programie Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej sporo też będzie o ekologicznych środkach czystości, o zdrowym odżywianiu, czy zapobieganiu alergiom. Można też liczyć na wszelkiego rodzaju bezpłatne testy i konsultacje.

 

Ktoś się wybiera na imprezę w sobotę lub niedzielę? Bezglutenowa Mama będzie miała dla Was wejściówki na Stadion Narodowy. Szczegóły już wkrótce na Facebooku.

 

 

 

KOMENTARZE (6)

Magda 12/11/2014 09:39
Kiedy będzie można wygrać wejściówki Madzia
Bezglutenowa Mama 13/11/2014 09:27
Wejściówki zostały już rozdane przez Facebooka.....
Anula80 28/10/2014 14:42
Mam nadzieję, że uda nam się przyjechać :) A konkurs na wejściówki mnie zaciekawił, czekam na szczegóły :)
Bezglutenowa Mama 28/10/2014 21:56
Szczegóły pojawią się niebawem :)
Małgorzata 28/10/2014 14:23
Z miłą chęcią się wybiorę:-Ddziękuję za taki blog!tyle rada,ja jestem na początku walki z alergią synka,mam tyle pytań tyle wątpliwości.
Bezglutenowa Mama 28/10/2014 21:57
Początki są zawsze trudne - jak zresztą we wszystkim, prawda? Zacytuje Małego Księcia: "Podróż na tysiące mil zaczyna się od pierwszego kroku" - a jak już idziesz, to nabierasz tempa :). Trzymam kciuki za odkrywanie sekretów diety i za efekty :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się