Blog

2

Kolonijne pieczenie bezglutenowej pizzy

30/06/2016

Kolonijne pieczenie bezglutenowej pizzy

30/06/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Na kolonijnych warsztatach pieczenia bezglutenowej pizzy we Wieleniu ręcznie „przerobiłam” 6 kilogramów bezglutenowej mąki. Z takiej porcji przygotowaliśmy kolację dla naszej całej kolonii – dla 47 osób. Nikt nie wyszedł głodny.

 

fotki Grazyny (9)Składniki na pizzę dla 1-2 osób (np. foremka aluminiowa o średnicy 20-25 cm):

– 300 g bezglutenowego mixu na chleb i pizzę Breat Mix B Schaer;

– pół opakowania drożdży suszonych bez śladowych ilości glutenu;

– 200-220 ml letniej wody;

– 1-2 łyżki oliwy;

– 1 płaska łyżeczka soli;

 

pizzyDodatki dowolne:

 

fotki Grazyny (14)Warsztaty z Bezglutenową Mamą odbyły się w czwartek, 30 czerwca po południu. Mąkę wymieszałam z solą i drożdżami (nie syp drożdży bezpośrednio na sól).

Dodałam letnią wodę. Porządnie wyrobiłam ciasto  – dosłownie w pocie czoła. Na koniec dodałam oliwę i wymieszałam.

 

fotki Grazyny (15)Ciasto zostawiłam w misce, by wyrosło przez około 20 minut. Blachy wyłożyłam papierem do pieczenia i nakładałam porcje ciasta, a dzieci natłuszczonymi rękoma same rozciągały je do brzegów formy.

Na spód nakładaliśmy przygotowaną wcześniej pastę pomidorową (przecier plus oliwa i przyprawy), ser, salami, szynkę, warzywa oraz podlaską przyprawę do pizzy.

 

fotki Grazyny (16)Piekarnik nagrzałam do 220 stopni C i wstawiłam blachy z pizzami na około 25 minut. Brzegi powinny mieć złotobrązową barwę (jeśli czernieją, to oznacza, że pizza się przypala i czas ją wyjąć z pieca). Pizza polana bezglutenowym keczupem rozeszła się naprawdę rozeszła się w mig… A dzieci na diecie bezglutenowej i bezmlecznej przygotowały dla siebie taka samą pizzę, tylko bez żółtego sera. I smakowała równie wyśmienicie.

Więcej o kolonii ze smakiem z Bezglutenową Mamą we Wieleniu 2016 czytaj TUTAJ.

Bezglutenowa kolonia we Wieleniu odbyła się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

KOMENTARZE (2)

bezglutenowa babcia 11/07/2016 11:35
A gdzie dzieci ?
Bezglutenowa Mama 11/07/2016 16:25
Niezupełnie rozumiem pytanie?
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się