Blog

4

Jeden procent podatku dla celiakii

19/02/2015

Jeden procent podatku dla celiakii

19/02/2015

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Czas rozliczeń z fiskusem. Jak co roku 1% podatku dochodowego należnego państwu możemy przekazać wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Warto skorzystać z tego obywatelskiego przywileju. Osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej też przecież płacą podatki, też korzystają z pomocy szpitali, fundacji, TOPR czy  stowarzyszeń sportowych. 

 

Odkąd zaczęłam przyjaźń z gospodynią bezglutenowego pensjonatu Moje Tatry w Białym Dunajcu i przygodę z chodzeniem po wysokich górach, wspieram Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Chodząc po stromych szlakach widzę często helikopter i ratowników w akcji. Czuję ogromną pokorę do gór i mam wielki podziw dla ratowników. Dlatego mój 1% podatku przekazuję dla Fundacji TOPR.

Mój mąż natomiast przekazuje swój 1% na konto Stowarzyszenia „Nasz dom – nasz świat” w Lesznie. To stowarzyszenie prowadzone przez naszych przyjaciół, od 30 lat zaangażowanych w pomoc dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnościami. Niedawno Iza i Wojtek z gronem wielu wolontariuszy utworzyli Warsztaty Terapii Zajęciowej i każdy grosz jest im bardzo potrzebny: na wyposażenie, zakup materiałów, dalsze remonty. Ich stowarzyszenie nie prowadzi żadnej pracy zarobkowej, nie sprzedaje licencji ani znaków towarowych, nie organizuje żadnych płatnych eventów. Mogą liczyć tylko i wyłącznie na wsparcie sponsorów i wpływy z 1%.

I ty masz wybór. Znajdź w okolicy stowarzyszenie lub fundację, której gorąco kibicujesz i podziel się z nią pieniędzmi. Lepiej, że takie datki trafią do lokalnych społeczności, niż do ogromnego budżetu państwa, prawda?

KOMENTARZE (4)

ewalen 19/02/2015 20:26
Ja też płacę składkę i w tym roku 1% podatku. Nie wyobrażam sobie inaczej.
Bezglutenowa Mama 19/02/2015 22:21
I dzięki takim ludziom jak my ciągle sporo się dzieje w bezgluteniwym świecie :)
Anula80 19/02/2015 09:47
Ja również składkę opłacam na początku roku :) I 1% oczywiście obowiązkowo, kilka osób też mi się udało już przekonać :)
admin 19/02/2015 11:37
Super :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się