Blog

7

Gdzie kupić chińskie zupki bezglutenowe?

24/04/2019

Gdzie kupić chińskie zupki bezglutenowe?

24/04/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Kilka podpowiedzi, gdzie kupić bezglutenowe zupki chińskie

Gdzie kupić chińskie zupki bezglutenowe, tak potrzebne czasem studentom z celiakią lub podczas wakacji bez glutenu? Sprawa wygląda tak – w Polsce do tej pory były niedostępne w stałej sprzedaży, ale to się zmieniło w grudniu 2022 r.

Sklep internetowy Jedzbezglutenu.pl wprowadził kilka rodzajów zupek i gotowych dań z Dalekiego Wschodu. Jest w czym wybierać, a co najważniejsze, po bezglutenowe zupki chińskie nie trzeba już jeździć do Czech.

Dotychczas bezglutenowe zupki chińskie można było zdobyć - w stałej sprzedaży - jedynie południowych sąsiadów, w Czechach. Chińskie zupki bezglutenowe są tam dostępne m. in. w markecie Albert (np. w Nachodzie). Jeśli zatem wybieracie się samochodem na wakacje bez glutenu na południe Europy i potrzebny Wam prowiant, zaopatrzcie się w sklepie Jedzbezglutenu.pl lub awaryjnie zróbcie przystanek w czeskim Albercie. Sporadycznie takie zupki pojawiają się też w sieciach Auchan lub w E.Leclerc.

Oczywiście chińskie zupki bezglutenowe nie są składnikiem zdrowego menu, ale zjedzone raz kiedyś nie powinny nikomu zaszkodzić.

Jedzenie bezglutenowe na czarną godzinę

Niezależnie, czy spędzacie wakacje bez glutenu pod namiotem, w górach, nad morzem czy za granicą – gotowe jedzenie bezglutenowe zawsze warto mieć pod ręką. Ma czekać w plecaku na „czarną godzinę”, a więc na sytuację, gdy nie znajdziemy restauracji bezglutenowej ani porządnego sklepu, a w schronisku górskim nie będziemy mogli liczyć na posiłek bezglutenowy.

Jedzenie bezglutenowe na czarną godzinę
Tu jest duży wybór gotowych dań bezglutenowych

Chińskie zupki bezglutenowe w kubkach

Oczywiście gotowe jedzenie doceniają również studenci na diecie bezglutenowej. Jeden z nich zadał mi właśnie pytanie na FB o bezglutenowe zupki chińskie z makaronem, które wystarcza zalać wrzątkiem. Przed zimą 2022 r. były dostępne okazyjnie np. w E.Leclercu lub Auchan (na zdjęciu obok). Były to gotowe chińskie zupki bezglutenowe w kubeczkach.

Chińskie zupki bezglutenowe w kubkach
Tu - w sklepie Jedzbezglutenu.pl - są chińskie zupki bezglutenowe i inne gotowe dania

Bezglutenowe zupki chińskie są w stałej sprzedaży w Czechach, m. in. w marketach Albert i Coop. Skład mają „bogaty” i chemiczny, ale są wyraźnie oznaczone jako produkty bezglutenowe, a więc bezpieczne dla osób z celiakią. Jeśli skorzystamy z nich okazjonalnie na wakacjach bez glutenu w górach, pod namiotem czy zagranicą, z pewnością nie stanie nam się krzywda, a uratujemy się przed śmiercią głodową : 

bezglutenowe zupki chinskie 2022

Nowe chińskie zupki bezglutenowe

Jak wspomniałam, zima 2022 r. sklep internetowy Jedzbezglutenu.pl wprowadził kilka nowych gotowych dań:

  • klasyczne, chińskie zupki bezglutenowe
  • zupkę tajską w kubeczku
  • dania indyjskie o bardzo dobrym składzie
Nowe chińskie zupki bezglutenowe

KOMENTARZE (7)

Antoni 24/07/2021 15:40
U mnie od 2 lat w Mrówce (sklepie budowlanym) są 3 smaki bezglutenowych zupek chińskich w papierowych kubeczkach
Marta Krzyżanowska-Sołtysiak 26/08/2021 14:17
W sklepie budowlanym? Nieźle ....
Paulina 18/03/2021 01:10
Ja ostatnio natknęłam się, może nie na typowe "zupki chińskie", ale na gorące kubki instant z firmy BEZGLUTEN, kupić przez ich stronę można, nie wiem czy gdzieś w sklepach da się znaleźć. W każdym razie dzisiaj próbowałam pomidorową w pracy i jest naprawdę git. :) jeszcze mam barszczyk i zupe grzybową do spróbowania;)
Bezglutenowa Mama 19/03/2021 10:22
Fajna opcja, zwłaszcza, że zbliża się lato :)
Ilona 10/10/2023 08:58
Kupuje w Auchan.
Ewelina 03/05/2019 15:58
Wczoraj w Intermarche znalazłam bezglutenowe zupki Vifon w kubkach papierowych.
Bezglutenowa Mama 06/05/2019 09:07
O proszę, fajne rozwiązanie na szybkie jedzenie. Fajnie, gdyby pojawiły się takie zupki w paczuszkach - łatwiej zmieszczą się w torbie rowerowej :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się