Blog

Gdzie kupić bezglutenowy zakwas na żurek?

03/04/2017

Gdzie kupić bezglutenowy zakwas na żurek?

03/04/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wiele gospodyń staje przed dylematem, jak przygotować bezglutenowy żurek na Wielkanoc. Tym bardziej, gdy przed nimi pierwsza w życiu bezglutenowa Wielkanoc. Jakiego zakwasu użyć, jakie składniki są bezpieczne? Gdy jest już zbyt późno, by samodzielnie przygotować bezglutenowy zakwas na żurek, można skorzystać z gotowego, butelkowanego zakwasu. Od niedawna w sklepach i przez internet można kupić bezglutenowy zakwas na żurek, na przykład w wersji jaglanej lub gryczanej. Oto jeden z takich produktów.

Dwukrotnie badany

Bezglutenowy żurek jaglany z firmy Kowalewski – koncentrat na 1,5 litra żurku wypatrzyła w sklepie Dorota i przesłała Bezglutenowej mamie zdjęcia. Gdy opublikowałam je na profilu Bezglutenowej mamy na Facebooku, pisaliście wiele komentarzy i dzieliście się wiedzą o innych bezglutenowych zakwasach na żurek, dostępnych w sklepach internetowych lub stacjonarnych. Ponieważ osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej powinny być szczególnie ostrożne wobec produktów mącznych oferowanych jako bezglutenowe, skontaktowałam się z technologiem tego konkretnego producenta bezglutenowego żurku jaglanego. W firmie Kowalewski pod Sieradzem uzyskałam szczegółowe informacje.

  • Każda partia mąki jaglanej i gryczanej, z której powstają bezglutenowe zakwasy na żurek, jest badana, jeszcze zanim trafi na halę produkcyjną – relacjonuje Bezglutenowej mamie Aleksandra Ciapa z firmy Kowalewski (potwierdzam, widziałam skany badań).

Gdy laboratorium potwierdzi bezglutenowość mąki, powstaje z niej zakwas. Ukiszony produkt, jeszcze przed butelkowaniem, trafia do badań. Firma zleca je w trybie ekspresowym i czeka na wyniki tylko trzy dni. Gdy badania wykażą, że jest to produkt bezglutenowy, jest butelkowany, pasteryzowany i trafia do sklepów.

W warzywniakach i małych sklepach

  • Od dawna produkujemy zakwasy na żury, ale bezglutenowy, jaglany i gryczany zakwas na żurek wprowadziliśmy dopiero w tym roku – mówi Aleksanda Ciapa. – W przyszłości wprowadzimy kolejne bezglutenowe produkty.

Gdzie można kupić jaglany oraz gryczany bezglutenowy zakwas na żurek z firmy Kowalewski? Szukajcie go w sklepach warzywnych, w sklepach ze zdrową żywnością, w delikatesach. I przygotujcie na bazie tego zakwasu doskonały żurek bezglutenowy na Wielkanoc. Przepisy znajdziesz tutaj.

BEZGLUTENOWY ŻUREK W CHLEBIE KLIKNIJ TUTAJ

IDEALNY ŻUREK BEZGLUTENOWY KLIKNIJ TUTAJ

SZYBKI ŻUREK BEZ GLUTENU KLIKNIJ TUTAJ

BEZGLUTENOWY ŻUREK NA ZAKWASIE KUKURYDZIANYM KLIKNIJ TUTAJ

STAROPOLSKI ŻUREK BEZ GLUTENU KLIKNIJ TUTAJ

Lista sklepów

Firma Kowalewski przesłała Bezglutenowej mamie wykaz sklepów, w których można kupić bezglutenowy, jaglany i gryczany zakwas na żurek.

Warszawa

WSS Agora, Zdrowa Żywność ul. Wrocławska, Delikatesy Luca ul. Jana Kazimierza, Leclerc ul. Aspekt, WSS Radek ul. Żeromskiego, Megasam Żoliborz ul. Boniewskiego.

Łódzkie

Central Łodź, Społem Pabianice, Sam Scan Łódź, Leclerc ul. Inflandzka Łódź, Sklep Jagna ul. Łanowa, Zduńska Wola Zdrowie na Wagę ul. Plac Wolności.

Bezglutenowe zakwasy na żurek trafiły również do hurtowni w Małopolsce i w Krakowie. Można je również kupić w sklepach mięsnych Gzela.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się