Blog

2

Energetyczny napój: naturalny i bez glutenu

15/09/2014

Energetyczny napój: naturalny i bez glutenu

15/09/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

napoj modny Intermarche (2)W Intermarche w Galerii Leszno znalazłam napój na bazie yerba mate, z kofeiną, a więc lekko pobudzający, o naturalnym składzie i bez grama glutenu.

Na dodatek butelka sprawdziła się w dalekiej podróży, bo jest odkręcana. Jest i nutka ekologii – bo piłam ze szkła, a nie z plastiku. Kofeinowa herbatka dobrze smakowała nawet bez schłodzenia – co jest niemożliwe przy coca-coli. 

 

 

 

napojj modny

 

W Intermarche znalazłam trzy rodzaje napojów Buenos Ice Tea: mate, guarana i lapacho. Skład napojów jest interesujący. Oto, co przeczytałam na etykiecie Buenos Guarana: woda mineralna, cukier trzcinowy, sok cytrynowy na bazie koncentratu, dwutlenek węgla, ekstrakt guarany, karmel amoniakalno – siarczynowy, kofeina, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.

W 100 ml napoju jest 40 kalorii. Produkt jest idealny dla wegan, nie zawiera glutenu ani laktozy.

 

 

 

napoj modny Intermarche (1)Jak wyczytałam na stronie internetowej polskiego dystrybutora, napój jest produkowany dopiero od kilku lat.

Wymyślił go Niemiec, zafascynowany Ameryką Południową. Stworzył produkt na bazie wody mineralnej, który zawiera aż 1,2 g/100 ml yerba mate. Tak powstał Buenos Mate, czyli najbardziej naturalne mate ice tea na świecie – jak czytam na etykiecie (o, nawet mam rym :)).

 

 

 

 

napoj modny Intermarche (4)Potem do bazowego produktu dodano wyciąg z kory drzewa lapacho, uważanego przez Indian za leczniczy. Wyciąg z tej kory jest także bogaty w minerały, ma korzystne działanie na układ pokarmowy, nerwowy i odpornościowy. Tak powstał Buenos Lapacho.

Ostatni z serii, Buenos Guarana, zawiera ekstrakt guarany, ma więc dodatkowe działanie pobudzające. Zawartość kofeiny wynosi tutaj 25 mg/100 ml.

 

 

 

 

napoj modny Intermarche (3)Cóż, napoje te nie są tanie – półlitrowa butelka kosztuje około 5 zł. Ale otrzymujemy produkt o wiele zdrowszy, niż coca-cola :). W napojach Buenos nie ma żadnych polepszaczy i dodatków – a to dziś rzadkość na rynku….

Gdzie można kupić napoje Buenos? Przez przypadek znalazłam je w Intermarche w Galerii Leszno. A na stronie internetowej dystrybutora podano, że  napoje są do kupienia w Gnieźnie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

 

 

Dacie znać, jak je znajdziecie i skosztujecie? Dla nas, celiaków, to jedyny pewny, bezglutenowy napój energetyzujący. Producent wyraźnie określa to na etykiecie.

 

 

KOMENTARZE (2)

maciej 04/03/2015 17:44
Rzeczywiście napój ten się broni, zarówno przez smak, jak i skład. Znamy go, ponieważ mamy go w swojej ofercie i często sami po niego sięgamy. Oby nasza hurtownia - dobremoce miała więcej tego typu napojów na liście. Pozdrawiam, Maciej W.
Bezglutenowa Mama 08/03/2015 00:25
Życzę dobrej mocy i utrzymania dobrego składu :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się