Blog

Dzień z Schaerem we Wrocławiu

12/09/2015

Dzień z Schaerem we Wrocławiu

12/09/2015

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Pokazy kulinarne, degustacje znanych oraz nowych produktów, wykłady specjalistów oraz zabawy dla dzieci – tak przedstawiał się kilkugodzinny program bezglutenowej imprezy we Wrocławiu.

Dzień z Schaer-em był bardzo apetyczny, pełen wiedzy i spotkań. Bawiliśmy się w hotelu Orbis w gronie prawie dwustu osób. Zjedliśmy w sumie kilkadziesiąt pizz, góry kanapek i dziesiątki opakowań ciasteczek. Było więc i zdrowo i kalorycznie.

 

Schaer Wroclaw (5)Dziś (sobota, 12 września) spędziliśmy we Wrocławiu całe popołudnie i wieczór. Wreszcie uczestniczyłam w jakiejś bezglutenowej imprezie jako gość ;) – przemiłe to uczucie. Miałam czas na rozmowy, na poszerzanie wiedzy (tej nigdy dość) i podglądanie kucharzy serwujących rozmaite bezglutenowe dania.

Dzieci miały dziś raj w hotelu Orbis: animatorki zapewniały zabawę, malowały buźki i wymyślały gry. Sporo radości u najmłodszych wywołała maskotka firmy Dr Schaer – Milly. I dzieci i dorośli z apetytem degustowali bezglutenową pizzę na cienkim spodzie (m. in. z serem bezlaktozowym), kanapki ze świeżego bezglutenowego chleba (m. in. Maestro Vital), bezglutenowe nuggetsy oraz słodkie przekąski (bezglutenowe precelki, batony i ciasteczka). Oblegana była sala z pokazem kulinarnym, gdzie powstały m.in. bezglutenowa szarlotka i piernik oraz zdrowe pasty (m. in. z awokado).

 

Schaer Wroclaw (3)Mieszkańcy Dolnego Śląska tłumnie przybyli również na salę wykładową, by wysłuchać prelekcji dr Ewy Waszczuk. Spore zainteresowanie wzbudziła prezentacja Anny Kobyłeckiej, warszawskiej dietetyczki, znającej celiakię i dietę bezglutenową z praktyki i teorii. Ania omówiła produkty dozwolone i zabronione w diecie bezglutenowej, odpowiadała na pytania i radziła, jak rozpoznawać produkty naprawdę bezpieczne w diecie bezglutenowej.

 

Schaer Wroclaw (14)Trzy godziny minęły niepostrzeżenie. I jak zawsze trudno było się rozstać. Bo tak już jest, że spotykamy się dość we Wrocławiu, dzięki działalności oddziału Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Znamy się z mikołajek, dnia dziecka i konferencji.

Tak przy okazji: pod koniec roku koniecznie śledźcie stronę www.celiakia.pl, gdzie ukaże się zapowiedź bezglutenowych mikołajek.

 

Zobacz zdjęcia z Dnia z Schaer-em we Wrocławiu:

 

 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się