Blog

2

Dobry, włoski makaron bezglutenowy

25/07/2017

Dobry, włoski makaron bezglutenowy

25/07/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Od niedawna możemy kupić w Polsce w bardzo dobrej cenie bezglutenowe makarony na bazie kukurydzy.  Miłośnicy dobrych makaronów nie dają się jednak przekonać: dla nich istnieją tylko włoskie makarony bezglutenowe. Moi znajomi, zagorzali makaronożercy, mówią o dwóch markach: Barilla gluten-free oraz DialSi.  Oba rodzaje tych bezglutenowych makaronów są dostępne w Polsce.

Włoski makaron bezglutenowy Barilla

Włoski, bezglutenowy makaron Barilla polecają m. in. właściciele bezglutenowego pensjonatu Alpejski Dwór w Międzygórzu. Twierdzą, że nie istnieje lepszy makaron gluten-free. Do swojego bezglutenowego pensjonatu sprowadzają go z Selgrosu z Poznania. Jeśli więc wakacyjne wiatry zaniosą Was do Alpejskiego Dworu, koniecznie skosztujcie bezglutenowego spaghetti – będzie przyrządzone właśnie na makaronie bezglutenowym Barilla. A jeśli zechcecie go wypróbować w swojej bezglutenowej kuchni – wybierzcie się na zakupy m. in. do Carrefour lub do delikatesów EPI we Wrocławiu. Czy testowałam ten bezglutenowy makaron? Oczywiście – jest naprawdę znakomity, ma delikatny smak i fantastyczną konsystencję. Jestem pewna, że nie uda się go rozgotować….

Włoski makaron bezglutenowy DialSi

Bezglutenowe rodziny, które gościły na I Wielkopolskim  Dniu Diety Bezglutenowej w Lesznie miały okazję poznać włoski makaron gluten – free marki DialSi. To makaron wyprodukowany wyłącznie z mąki ryżowej i kukurydzianej. Również delikatny w smaku, lekko sprężysty, o aksamitnej konsystencji – właśnie tak opisują go moi znajomi na diecie bezglutenowej. Mnie również on bardzo smakuje. W Polsce makaron bezglutenowy DialSi jest dostępny w kilku sieciach handlowych oraz w sklepach internetowych. Mieliśmy okazję skosztować go również podczas kolonii z Bezglutenową Mamą 2017 – serwowaliśmy dzieciom makaron DialSi Caserecce, o niespotykanym nigdzie indziej kształcie. Uwierzcie: był przepyszny!

KOMENTARZE (2)

bheesty 02/11/2022 11:16
Spróbuj marki Rummo (niebiskie opakowania). Są jak zwykłe w smaku. Mój numer jeden, mimo ,że Barilla też próbowałem. Problem Rummo to dostępność - ja kupuję tylko poprzez internet.
Bezglutenowa Mama 05/11/2022 20:29
Znam Rummio, jadłam we Włoszech, pychotka; faktycznie nie jest u nas łatwo dostępny...
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się