Blog

Daniel ma celiakię, padaczkę i wadę serca, rozwija się w spektrum autyzmu. Potrzebna pomoc.

29/05/2023

Daniel ma celiakię, padaczkę i wadę serca, rozwija się w spektrum autyzmu. Potrzebna pomoc.

29/05/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Zrzutka na leczenie syna z celiakią i spektrum autyzmu

Samotnej mamie nie jest łatwo wychowywać nastoletniego syna. Jeszcze trudniej jest, gdy syn ma padaczkę, wadę serca, celiakię i rozwija się w spektrum autyzmu.

Krótko przed Dniem Dziecka opowiem Wam historię Daniela, mojego kolonisty, którego mama w portalu Zrzutka,pl zbiera pieniądze na diagnostykę i leczenie jedynaka. Diagnostyka może pomóc rozwiązać wiele niewiadomych związanych ze zdrowiem nastolatka. 

Daniel znam osobiście

Daniela i jego mamę Dominikę znam osobiście, tworzą kochającą się rodzinę.

Nastolatek był na koloniach z Bezglutenową Mamą i zdobył serca całej kadry oraz rówieśników. Zaskoczył nas pasją kulinarną, na zajęciach profilowych chętnie szykował ciasteczka i gofry, a nawet bardziej skomplikowane pierogi bezglutenowe. Był pogodny i pełen ciepła, tak jak jego dzielna mama, która pracuje w aptece jako farmaceutka.

Mimo wielogodzinnej pracy, Dominika znajduje codziennie czas na zajęcia z synem. Razem gotują i pieką, chodzą na wycieczki, a także kwestują jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pomagali uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Daniel rozwija się w spektrum autyzmu, ma poważną wadę serca, trzy lata temu zdiagnozowano u niego celiakię, a niedawno rozpoznano padaczkę. Chłopak dobrze zniósł zmianę sposobu żywienia, poprawił się jego stan zdrowia, ale nadal ma wiele kłopotów.

Dlatego jego mama odważyła się umieścić ogłoszenie w portalu Zrzutka.pl, by zebrać pieniądze na drogie badania. Zbiórka potrwa jeszcze kilka dni. 

Daniel znam osobiście
Tutaj możesz wpłacić pieniądze na badania dla Daniela
celiakia autyzm padaczka daniel

Na co potrzeba pieniędzy?

Daniel od urodzenia zmaga się z wadą serca. To ubytek przegrody międzykomórkowej i międzyprzedsionkowej. Po kardiochirurgicznej operacji w wieku 4. miesiąca życia doszło dodatkowo do zwężenia zastawki pnia płucnego, blokady pęczków Hisa i przewodzenia impulsów, pozostał też do dziś resztkowy przeciek VSD. W tym roku próbowano go zamknąć implantem, niestety operacja zakończyła się niepowodzeniem. Ubytek resztkowy jest umieszczony zbyt blisko zastawki mitralnej. Jego założenie zagrażałoby życiu Daniela.

 - Widzę, jak syn cierpi i chciałabym, aby wreszcie mógł funkcjonować bez tych wielu ograniczeń. Nie było mi łatwo, ale odważyłam się poprosić o pomoc. Zbieramy na kosztowne badania jelit w klinice Viscardi w Tychach, a także na dalsze koszty terapii TUS i indywidualne oraz dalsze leczenie u innych specjalistów - podsumowuje Dominika. 

Na co potrzeba pieniędzy?

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się