Blog

6

Czy klinika w Poznaniu zapewnia dietę bezglutenową?

22/03/2015

Czy klinika w Poznaniu zapewnia dietę bezglutenową?

22/03/2015

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Już dziś przekonam się, jak wygląda dieta bezglutenowa w klinice dla dzieci przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Tak na marginesie: działa tam oddział gastroenterologii dziecięcej, gdzie m. in. diagnozuje się celiakię…. Cztery lata temu miałam sporo zastrzeżeń do menu.

Ciekawe, jak będzie tym razem? Na wszelki wypadek mam trzy torby prowiantu: suchego, gotowych dań oraz wędlin.

 

szpitalChoć Antek nie jest na ścisłej diecie bezglutenowej (zalecenie naszej dietoterapeutki), w szpitalu zgłoszę u niego dietę gluten free.  Z egoizmu… Bo przynajmniej dzięki temu i ja się najem z jego talerza ;)

Przy okazji przypatrzę się okiem praktyka, jak klinika dziecięca w Poznaniu jest przygotowana na przyjęcie celiaków i alergików na gluten/pszenicę….

 

 

 

szpital2Nie spodziewam się bogatego menu, a przy wyszukanym smaku naszego Antosia oznaczałoby to głodowanie naszego synka. Poza tym przez tych parę dni poza domem i ja muszę coś jeść, prawda? Dlatego uszykowałam sporo prowiantu. Mam gorący kubek bezglutenowy, chleb chrupki bezglutenowy, bezglutenowe kabanosy i szynkę, pasty rybne gluten free, trochę przekąsek i słodyczy, moją bezglutenowe wafle ryżowe,  ulubioną czekoladę 81%, sok truskawkowy…

 

Zapakowałam sobie jeszcze ugotowaną kaszę kaszę gryczaną z oliwą i zieloną pietruszką oraz porcję pieczonej ryby – dziś na obiad. Wiem, że na oddziale, na który się wybieramy, jest kuchnia dostępna dla rodziców oraz lodówka. Powinnam więc przetrwać tych parę dni. A jak będzie w praktyce? Zobaczą i opiszę :).

 

KOMENTARZE (6)

Monika 28/04/2015 17:54
Moje dzieci często bywały na różnych oddziałach na Szpitalnej w Poznaniu i nigdy nie miałam zastrzeżeń do oferowanej diety bezglutenowej
Bezglutenowa Mama 29/04/2015 10:34
Szpitalna jest dość wyedukowana i korzystają ze sprawdzonych produktów (wyjątkiem są wędliny). Zaletą jest też to, że sami gotują jedzenie w szpitalnej kuchni.
aga 24/03/2015 22:07
A to ciekawe, bo ja rodziłam córeczkę 1 września 2014r. w Sulechowie (lubuskie) i przy przyjęciu zgłosiłam swoją celiakię i przez 4 dni miałam 3 posiłki dziennie bezglutenowe. Szpital sam nie gotuje, ma catering z zewnątrz i wszystko było ok.
Bezglutenowa Mama 26/03/2015 22:45
Wow, świetnie. Mam tylko nadzieję, że firma cateringowa miała świadomość, jak wygląda prawdziwa dieta bg. Ale liczy się też dobra wola szpitala :)
Sebastiasia 23/03/2015 09:15
Jestem bardzo ciekawa. Nam wpadki zdarzały sie nawet w CZD w Warszawie i ogolnie byli bardzo zniesmaczeni, ze dziecko wymaga diety bg. Oby Wam sie udało.
Bezglutenowa Mama 26/03/2015 22:45
Było różnie, ale z grubsza dali radę ;)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się