Blog

1

Czy biegły przyjedzie?

13/09/2016

Czy biegły przyjedzie?

13/09/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Sąd przyjął mój wniosek dowodowy i postanowił na kolejnej rozprawie przesłuchać biegłego, który wydał opinię w sprawie zdrowia naszej bezglutenowej Zosi. Termin rozprawy został wyznaczony bardzo szybko: już za niespełna miesiąc. Sęk w tym czy biegły – ordynator oddziału szpitalnego we Wrocławiu – zdoła dotrzeć na posiedzenie sądu do Leszna?

 

Warszawa wakacje 2016 (56)Na dzisiejszej rozprawie w sądzie pracy w Lesznie sąd uznał moje argumenty dotyczące przesłuchania biegłego sądowego. Postanowił, że przesłucha lekarza na kolejnej rozprawie w Lesznie. Wnioskowałam o to, gdyż biegły kategorycznie uznał, że nasze bezglutenowe dziecko w związku z chorobą nie wymaga wzmożonej opieki. Nie zgodziłam się z tą opinią.

 

Warszawa wakacje 2016 (54) Chciałabym dopytać biegłego, jaka jest jego wiedza teoretyczna i praktyczna dotycząca opieki nad dzieckiem z celiakią.

Dopytam również, jakie konsekwencje dla zdrowia dziecka ma niezbyt ścisłe przestrzeganie diety bezglutenowej. I o to, czy faktycznie w celiakii ścisła dieta bezglutenowa  powoduje ustąpienie wszelkich objawów i zmian chorobowych.

 

Warszawa wakacje 2016 (58)Obawiam się jednak, czy biegły zdoła zostawić obowiązki ordynatora dużego oddziału i przejechać 100 km na rozprawę w tak błahej sprawie. Z doświadczenia dziennikarza sądowego wiem, że biegłych nie jest łatwo zaprosić na rozprawę….

Sąd nie rozpoznał na razie mojego wniosku dowodowego o przesłuchanie kilkorga rodziców dzieci na diecie bezglutenowej. Być może odniesie się do tej kwestii na kolejnej rozprawie w październiku. Czekamy zatem.

KOMENTARZE (1)

Biegły się dziwi | Bezglutenowa mama 07/11/2016 14:33
[…] Czy biegły przyjedzie? […]
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się