Blog

Chrupiąca i zdrowa przekąska zamiast słodkości

16/04/2014

Chrupiąca i zdrowa przekąska zamiast słodkości

16/04/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

suszone truskawy 3Zgadzam się z opiniami niektórych bezglutenowych mam na Faceboku, że Zajączkowy koszyczek wcale nie musi obfitować w żelki, nadziewane czekoladki, gumy, drażetki, smakowe chrupki i inne chemiczno-cukrowe słodkości. Niech znajdą się w nim przepyszne, chrupiące, słodziutkie, polskie, suszone truskawki. Że drogie? Tak, drogie, bo paczuszka kosztuje około 2,5 zł. Ale jajko niespodzianka wcale nie jest tańsze, a nie wnosi ani jednej dobrej wartości.

A taka truskaweczka? Jest smaczniejsza od czekolady lepiącej się do zębów, zawiera mnóstwo naturalnego błonnika i wspomnienie lata ;) Same zalety. Uwierzcie, każde dziecko pochłonie paczuszkę w mig i poprosi o jeszcze :). Z uwagi na cenę nie jada się tej przekąski na co dzień. Jest więc idealna do koszyczka ).
 
 
suszone truskawy 1
 
Na co dzień jestem zwolenniczką zdrowych słodyczy, ale myślę też, że mała odmiana kilka razy w roku nie zaszkodzi naszym bezglutenowym dzieciom. Przecież nie możemy chować ich w izolacji od zewnętrznego świata, bo … zakazany owoc smakuje najbardziej, prawda? Lepiej w codziennej diecie świecić zdrowym przykładem, ale raz po raz dać przyzwolenie na niezdrowe, aczkolwiek zawsze ściśle bezglutenowe szaleństwo.
 
 
 
suszone truskawy 2Producent suszonych truskawek (oraz innych owoców i warzyw) jest znany z dobrej jakości wyrobów. Gwarantuje też ich bezglutenowość.
 
Kolejną zaletą produktu jest to, że zawiera prawdziwy składnik, a nie zamiennik (np. jogurt truskawkowy zawiera często jedynie sok lub aromat truskawkowy).
Opakowanie suszonych truskawek jest stosunkowo małe w porównaniu z innymi owocami tej firmy, ale…
 
 
Rok temu sama podjęłam się w domu suszenia truskawek. Z dwóch kilogramów świeżych owoców uzyskałam mały słoik suszków, a więc objętościowo kilkanaście razy mniej… Wiem więc, dlaczego opakowanie jest małe i takie drogie…
 
Ale i tak uważam, że lepiej wydać 2,5 zł na truskawki, niż na jajko niespodziankę. Widzę to po radości moich dzieci, dla których właśnie te suszki są największym rarytasem :). Polecam go więc wszystkim Zajączkom -włóżcie truskaweczki swoim bezglutenowym celiakom. Nie zaszkodzą też diabetykom.
 
Dostępność: markety Intermarche, sklepy ze zdrową żywnością, dobre warzywniaki;
 
 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się