Blog

Bezglutenowy konkurs literacki „Przy budce z zapiekanką i pitą”

29/07/2014

Bezglutenowy konkurs literacki „Przy budce z zapiekanką i pitą”

29/07/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

zapiekanki (6)Zarówno latem, jak i w roku szkolnym, na każdym rogu w mieście na bezglutenowe dzieci i nastolatków czyhają pokusy. To budki z hot-dogami, hamburgerami i zapiekankami, które kuszą, choć wiadomo, że są bardzo niezdrowe. Jak ma się im oprzeć bezglutenowe dziecko? Co ma powiedzieć rówieśnikom? Jaką ma alternatywę? Oto kolejna konkursowa zabawa Bezglutenowej Mamy oraz bezglutenowego sklepu internetowego Gluten-free.pl: dopisz ciąg dalszy pewnej historii…

 

 

 

pita gotowa (6)Z pewnością wiele razy przestępowaliście z nogi na nogę przy takiej budce lub udawaliście, że nie macie apetytu na glutenową pitę czy hamburgera. W głębi duszy pewnie marzyliście, by łapczywie zatopić zęby w chrupiącej bułce, poczuć aromatyczne mięso, rozkoszować się sosem czosnkowym i panierowanym kotlecikiem… Ale nie dla nas takie wynalazki, oj nie.

 

 

 

zapiekanka krotka bulka (1)Pal licho, że to niezdrowe, bo, jak zakładam, nie jada się tego codziennie. Dla nas, celiaków, najgorszy w tych fast foodach jest wszechobecny gluten. Może on być nawet we frytkach, w grillowanym mięsie, w sosie majonezowym, w keczupie, , w gotowym tartym serze, w parówce…. Wszędzie. Jak więc poradzić sobie w sytuacji, gdy z grupą znajomych idziecie coś zjeść w mieście? Jak ma się zachować bezglutenowe dziecko, bezglutenowy nastolatek?

 

 

 

 

kabanosy KOnspol (4)No właśnie, jak Wy radzicie sobie w takich sytuacjach? Gdy koledzy czy koleżanki idą całą grupą do bistro, czy robicie odstępstwo od diety bezglutenowej i też zamawiacie glutenowego hot-doga? A może rezygnujecie ze wspólnych wyjść z rówieśnikami i  zamykacie się w domowym zaciszu? Albo zapraszacie przyjaciół do domu na bezglutenowe naleśniki lub pizzę? Lub marzycie o założeniu czapki niewidki? Proponujemy Wam konkursową zabawę i wymyślenie dalszego ciągu pewnej historii…

 

 

 

fishburger (21)Poniżej znajdziecie początek opowiadania o bezglutenowej Ani, która wraz z przyjaciółmi poszła do miasta. Dopiszcie ciąg dalszy według swego wyobrażenia i fantazji i przyślijcie tekst e-mailem do 10 sierpnia 2014 r., do godziny 23.59 na adres: marta@bezglutenowamama.pl, z dopiskiem: bezglutenowy konkurs literacki.  Wasze prace powinny być zapisane w pliku tekstowym i mieć maksymalną objętość strony maszynopisu. Najlepsza praca zostanie nagrodzona paczką ze słodyczami o wartości 50 zł, ufundowaną przez sklep internetowy http://gluten-free.pl/.

 

 

ZADANIE KONKURSOWE – POCZĄTEK OPOWIADANIA:

 

„Pewnego dnia po szkole koleżanki i koledzy Ani wymyślili, że pójdą wspólnie coś zjeść w mieście. Była piękna, słoneczna pogoda. Ania wiedziała, że jak zwykle nie będzie mogła niczego zamówić, ale nie chciała rezygnować ze spaceru z przyjaciółmi. Ulicami spacerowały tłumy ludzi. Okoliczne bary i budki z fast-foodami nęciły zapachami sosu czosnkowego, gyrosa, pizzy. Ani kurczył się od tego żołądek i wydawało jej się, że wszyscy mijający ludzie wokół trzymają w ręce hot-doga, pitę, hamburgera albo frytki. Ślinka ciekła od tych zapachów i widoków. – „Wiem, że to niezdrowe, a na dodatek totalnie glutenowe, nieraz rozmawiałam o tym z mamą. Ale co ja poradzę, że też mam na to ochotę?!” – coś krzyczało w głębi jej serca.

Słuchajcie, ten bar wygląda całkiem przyzwoicie. Co zamawiamy? – zapytał w tym momencie Paweł, najprzystojniejszy chłopak z klasy.

W tym momencie bezglutenowa Ania…… -”

 

 

No właśnie, od Was zależy, jak potoczy się dalszy ciąg tej historii. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace. Któż lepiej od Was może wiedzieć, co się wydarzy przy budce z zapiekankami i pitą, prawda?

 

 

REGULAMIN

Regulamin konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży stosujących dietę bezglutenową „Przy budce z zapiekankami i hot-dogami”– ogłoszonego przez autorkę bloga Bezglutenowamama.pl oraz sklep internetowy gluten-free.pl.

1. Organizatorem Konkursu na opowiadanie (zwanego dalej konkursem) jest autorka bloga Bezglutenowa Mama, zwana dalej organizatorem. Sponsorem konkursu jest sklep internetowy gluten-free.pl w Lesznie, przy Pl. Metziga 26.

2. Konkurs jest jednoetapowy i otwarty.

3. Przedmiotem konkursu jest nadesłanie e-mailem ciągu dalszego opowiadania o bezglutenowej Ani, która z grupą przyjaciół wyszła do miasta, by coś zjeść.

4. Do konkursu można zgłaszać prace dotąd nie publikowane, wymyślone i napisane przez dzieci i młodzież  będące na diecie bezglutenowej.

5. Każdy uczestnik może przysłać tylko jedną pracę konkursową.

6. Uczestnikami konkursu nie mogą być członkowie rodzin organizatora ani sponsora konkursu.

7. Praca konkursowa powinna spełniać następujące warunki:

– nadesłany ciąg dalszy opowiadania ma być zapisany w pliku tekstowym (np. Word itp.);

– praca nie może przekroczyć strony maszynopisu;

-pracę należy przesłać e-mailem na adres wskazany poniżej;

– do e-maila należy dołączyć dane autora pracy: imię, nazwisko, wiek, adres, adres e-mail, numer telefonu rodzica, a także oświadczenie, iż autor pracy jest dzieckiem na diecie bezglutenowej;

8. Autorzy prac, poprzez wzięcie udziału w konkursie, wyrażają zgodę na publikację prac i wykorzystanie ich do promocji na blogu bezglutenowamama.pl, na fanpage bloga, a także na stronie internetowej sponsora i jego fanpegu.

9. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na publikację jego imienia, nazwiska i miejscowości na blogu bezglutenowamama.pl, na fanpage bloga, a także na stronie internetowej sponsora i jego fanpegu.

10. Przystępując do konkursu uczestnik i jego opiekun wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych na potrzeby ogłoszonego konkursu(Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. 202 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami).

11. Konkurs „Przy budce z zapiekankami i hot-dogami”” trwa od 29 lipca 2014 r.  do 10 sierpnia 2014 r.  Termin nadsyłania prac mija 10 sierpnia 014 r. o godzinie 23.59.Prace należy przesłać na adres e-mail: marta@bezglutenowamama.pl z dopiskiem: bezglutenowy konkurs literacki.

12. Jury wybierze najciekawszą pracę i ogłosi wyniki 28 lipca. Zwycięzca otrzyma nagrodę – bezglutenowe słodycze – przesyłką pocztową. Fundatorem nagrody jest sklep internetowy gluten-free.pl. Jury może też przyznać wyróżnienie, którego zdobywca otrzyma nagrodę od Bezglutenowej Mamy.

 

 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się