Blog

2

Bezglutenowy dzień w Carrefour w Lesznie

31/08/2015

Bezglutenowy dzień w Carrefour w Lesznie

31/08/2015

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wolontariusze leszczyńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej mieli bardzo pracowity weekend. W Centrum Handlowym Manhattan w Lesznie, przy markecie Carrefour, przygotowali stoisko z ulotkami i poczęstunkiem.

Serwowali m. in. przekąski Amarello, wafle Miran, ciasteczka Schaer oraz bezglutenowe słodycze marki Carrefour.

 

amStowarzyszenie wzięło udział w targach przygotowanych przez galerię. W bezglutenowym programie znalazł się wykład o diecie bezglutenowej w przedszkolu i szkole.  Bezglutenowa Mama  omówiła najczęstsze kłopoty czyhające w przedszkolu na bezglutenowe dzieci i rodziców.

Podpowiadałam m. in., jak pokonać trudności z żywieniem bezglutenowego dziecka i jego funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej, poza domem.

 

 

amarelloW niedzielę dyżur przy stoisku pełnił Karol Mulczyński, dietetyk z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. A zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, wolontariusze stowarzyszenia udzielali wskazówek dotyczących produktów bezglutenowych.

Przekazywali także przepisy na bezglutenowe przekąski z amarantusem dla bezglutenowego ucznia i przedszkolaka.

 

 

Carrefour Leszno (4) W imieniu organizatorów targów, w imieniu stowarzyszenia i własnym serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowanie stoiska i w dyżurowanie.

Nasza akcja w galerii była owocem współpracy z marketem Carrefour w Lesznie, który kilkakrotnie przekazał bezglutenowe produkty na warsztaty kulinarne Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W ramach podziękowania market Carrefour przekazał bezglutenowe upominki wolontariuszom dyżurującym przy stanowisku.

 

KOMENTARZE (2)

Joanna 26/10/2015 12:45
Własnie Carrfour wyszedł na przeciw nam chorym a reszta śpi!!!!!!! tyle różnych marek a nie potrafią zrobić słodyczy bezglutenowych:( jedynie goplana ale też trzeba przekopywać półki sklepowe żeby się doszukać ale za to chrupki orzechowe Carrfour są o niebo lepsze od tych glutenowych cena 0,99 gr. zadowala:) Czekam cierpliwie az się obudzą a tym samym zyskają o wiele więcej klientów:)
Bezglutenowa Mama 27/10/2015 21:42
Coraz więcej sieci wprowadza swoje marki bg, np. Lidl ma wafle w czekoladzie :0 - ale to wciąż za mało, zgadzam się :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się