Blog

Bezglutenowe pieczywo Schnitzer

05/02/2017

Bezglutenowe pieczywo Schnitzer

05/02/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Podczas naszych bezglutenowych ferii w Willi Wzgórze Poręba testowaliśmy bezglutenowe pieczywo BIO marki Schnitzer. Na stokach narciarskich zajadaliśmy jasne bułeczki i bagietki z oliwkami, a także miękki chleb z amarantusem. Bezglutenowa marka Schnitzer jest obecna w Polsce od kilku lat, a jej oferta z pewnością zainteresuje osoby poszukujące bezglutenowych produktów ekologicznych.

Długo miękki chleb

Gdy szykowałam prowiant na stok, korzystałam z własnego pieczywa bezglutenowego. W Willi Wzgórze Poręba goście mają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię z piekarnikiem, więc każdego ranka podpiekałam świeże pieczywo. BIO chleb rustico z amarantusem do podpieczenia od razu podbił nasze serca. W białym, kartonowym opakowaniu znajdują się dwa bochenki chleba (każdy o wadze 250 g), hermetycznie opakowane. Po odpakowaniu wystarczy bochenek podpiec przez kwadrans w 200 stopniach C, by przez wiele godzin cieszyć się miękkim i smacznym pieczywem bezglutenowym. Chleb rustico zawiera zakwas amarantusowy i mąkę amarantusową, ale nie są one wyczuwalne w smaku. Kromki długo zachowują świeżość i miękkość – więc ten chleb sprawdzi się na bezglutenowe drugie śniadanie do szkoły czy przedszkola.

Dla nas, dorosłych, przygotowywałam na stok kanapki z bezglutenowego chleba razowego bez drożdży, z dodatkiem niełuskanego sezamu. BIO chleb sezamowy Schnitzer nie wymagał odświeżania  ani krojenia. Mnie i glutenowemu Danielowi bardzo smakował, ale nie zyskał pochwał bezglutenowych dzieci. One jednak najbardziej lubią jasne, miękkie pieczywo bezglutenowe.

Bezglutenowe bułeczki

BIO białe bułeczki bezglutenowe Schnitzer to jest to, co bezglutenowe dzieci lubią bardzo… Delikatne w smaku, mięciutkie, długo świeże (odpieczone rano, zachowują świeżość przez cały dzień). Nie zawierają żadnych wyczuwalnych dodatków (ziarna, nasiona), więc idealnie sprawdzą się również w diecie bezglutenowych niemowląt. Świetnie pasują z wszelkimi dodatkami: z masłem, wędliną, dżemem, pastą sezamową czy hummusem.

Z kolei złote bułeczki – Panini Gold Schnitzer – są wzbogacone ziarnami słonecznika. Są równie smaczne, jak białe bułeczki, mają jednak bardziej zbitą teksturę. Marka Schnitzer ma jeszcze w ofercie BIO bezglutenowe ciabatty z dodatkami, np. z oliwkami. Po krótkim odpieczeniu są puszyste i miękkie. Dzięki dodatkowi oliwek te bezglutenowe ciabatty szczególnie zasmakowały naszej Zosi. Firma Schnitzer oferuje również bezglutenowe ciabatty i bagietki z innymi dodatkami: z cebulą, z szynką i cebulą, z ziarnami.

Coś na ząb

W naszej rodzinie bezglutenowa czekolada zajmuje szczególne miejsce, mimo że jest zabroniona w diecie Zosi i Antka. My z glutenowym Danielem nie mamy takich ograniczeń… Dlatego z dużą przyjemnością schrupaliśmy kruche ciasteczka z gorzką czekoladą i kakao. Pyszne, lekko ciągnące i mocno, mocno czekoladowe…. Skład jest świetny, choć osobiście wolałabym, aby te ciasteczka zawierały masło zamiast margaryny. Z drugiej jednak strony dzięki zawartości margaryny te ciastka są dostępne dla bezglutenowych osób na diecie bezmlecznej.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się