Zachęcona Waszymi sukcesami upiekłam i ja – bezglutenową pizzę na mieszance ryżowej Celiko. I nie będę ukrywać: wszyscy byliśmy oczarowani delikatnym ciastem. Dodatkową zaletą jest oszczędność czasu – mąka zawiera już drożdże, cukier i sól. Wystarczy dodać wodę, jajko i olej.
Zawartość opakowania wsyp do naczynia, dodaj jajko, ciepłą wodę (choć w przepisie na opakowaniu jest podane mleko, zrezygnowałam z niego)i olej i mieszaj mikserem przez 5 minut. Powinno powstać gęste ciasto (ale nie zbite). Przełóż je do formy wysmarowanej olejem lub uformuj dowolny kształt (kwadrat, koło) na zwykłej blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Ciasto formuj dłońmi wysmarowanymi olejem. Przykryj folią spożywczą i zostaw w ciepłym miejscu na 30-40 minut do wyrośnięcia. W tym czasie przygotuj dodatki: zmieszaj koncentrat z olejem, przyprawami, solą i pieprzem, pokrój wędlinę, zetrzyj ser. Piekarnik nastaw na 200 stopni C. Wyrośnięte ciasto osmaruj sosem pomidorowym, obłóż serem i wędliną. Wstaw do piekarnika na 30-35 minut. Pod koniec pieczenia sprawdzaj, czy bezglutenowa pizza ryżowa nie przyrumienia się zbytnio.
Bezglutenowa pizza ryżowa jest szybka w wykonaniu, delikatna w smaku i w konsystencji oraz bardzo, bardzo smaczna. Smakowała nawet glutenowcom, którzy kilka dni temu zawitali do naszego bezglutenowego domu – zjedli tę pizzę z dużym apetytem, chwaląc bezglutenowe jedzenie :). Jeśli chodzi o bezglutenowe dzieci, to nie muszę chyba dodawać, że ta pizza znikała z ich talerzy w ekspresowym tempie?
Ta bezglutenowa pizza ryżowa ma dodatkową zaletę – przygotowujemy ją z mąki na chleb ryżowy bezglutenowy Celiko nie zawierającej kukurydzy. Jest więc idealna dla bezglutenowych dzieci i dorosłych, którzy z uwagi na alergie unikają w diecie kukurydzy. Mąka zawiera w składzie zarówno suszone drożdże, jak i cukier i sól – sprawdzi się więc w bezglutenowej kuchni osób, które nie przepadają za spędzaniem czasu na gotowaniu i pieczeniu.
KOMENTARZE