Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (*) – dlatego w dniu Waszego święta życzę Wam, kochane dzieci, aby każdy dzień był świętem. Świętem pełnym uśmiechu i miłości, poczucia bezpieczeństwa, szacunku, odkrywania przestrzeni, zdobywania doświadczeń oraz poszanowania Praw Dziecka. Mam też niespodziankę dla podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Bezglutenowej Mamy – dla dzieci z celiakią, na diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych. W najbliższych dniach Wasi rodzice otrzymają e-mailem zaproszenie po odbiór paczek dla Was z okazji Dnia Dziecka 😎😎😎

(*) słowa Janusza Korczaka

Paczki z okazji bezglutenowego dnia dziecka 2020 r. 

Od siedmiu lat w Lesznie – w bezglutenowej stolicy Polski – odbywał się rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka i Dnia Mamy. Cieszył się dużą popularnością, na spotkanie zorganizowane pod gołym niebem przez moje stowarzyszenie bezglutenowe przyjeżdżały rodziny z całej Polski i spoza kraju. W programie były zajęcia dla rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci: teatrzyk, warsztaty stolarskie i cyrkowe, bańkowy czarodziej, wóz strażacki i mnóstwo bezglutenowych przysmaków. Hitem był bezglutenowy hot-dog, zapiekanki bezglutenowe oraz lody Grycan w wafelkach i miseczkach, a także smakołyki na stoiskach producentów. KLIK – relacje z pikników mojego stowarzyszenia dla osób z celiakią.

W tym roku spodziewaliśmy się niemal tysiąc uczestników, ale… plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Aby choć trochę wynagrodzić dzieciom brak ich wielkiego święta w Lesznie, w porozumieniu z producentami żywności przygotowujemy paczki dla dzieci z celiakią. Trafią do podopiecznych mojego stowarzyszenia bezglutenowego w Lesznie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze. Szczegóły – już wkrótce. Zdradzę tylko, że jeszcze w tym tygodniu rodzice otrzymają e-maile z zaproszeniem po odbiór paczki do Studia Kulinarnego Bezglutenowej Mamy. Po odbiór paczek zaproszę też rencistów z celiakią i na diecie bezglutenowej – oni bowiem również, każdego roku, brali udział w piknikach i otrzymywali wsparcie żywnościowe od producentów.  Paczuszki będą symbolicznym dowodem pamięci, gestem przyjaźni i troski. Więcej szczegółów wkrótce. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2020-06-01T13:45:23+00:001 czerwca 2020|

    Zostaw komentarz