Są ludzie, którzy śmieją się z naszej „fobii glutenowej”. Żartują, że mamy spiskową teorię i wszędzie szukamy glutenu, nawet w wodzie. Pokażcie im ten wpis  – zdjęcie herbaty ziołowej, która zawiera słód jęczmienny. Czyli herbata z glutenem istnieje. Podobnie jak może istnieć woda z glutenem, szminka z glutenem i żel pod prysznic z glutenem. Co to oznacza dla dzieci i dorosłych z celiakią? Skoro nawet herbata zawiera gluten, trzeba czytać etykiety WSZYSTKICH produktów, które chcemy przepuścić przez układ pokarmowy. Odnośnie szminki i żelu pod prysznic z glutenem – są bezpieczne dla osób z celiakią, ale pod warunkiem, że ich nie zjadają. Herbata z glutenem wzbudziła sporo emocji na profilu Bezglutenowej Mamy na Facebooku KLIK i Instagramie KLIK.

Najważniejsza zasada: zawsze czytaj etykiety

Tę herbatę zamówiłam przez internet, bo uwielbiam wszelkie ziołowe mieszanki i z pasją wyszukuję je w różnych miejscach. Pobieżnie przeczytałam skład na stronie sklepu, ale jakoś nie wpadło mi w oko nic niepokojącego (pewnie dlatego, że alergen nie był napisany pogrubioną czcionką ani podkreślony). W domu zaparzyłam sobie saszetkę, cudownie pachniała… Dlatego zerknęłam na etykietę, by przypomnieć sobie skład, który mnie zaciekawił kilka dni temu w sklepie internetowym. I wtedy zobaczyłam SŁÓD JĘCZMIENNY. 

Natychmiast podzieliłam się wiedzą na profilu Bezglutenowej Mamy na Facebooku i Instagramie – co wzbudziło duże zainteresowanie internautów. Z komentarzy wynika jeden wniosek: czytanie etykiet obowiązuje nas zawsze, nawet przy tak pozornych produktach, jak ziołowa herbatka… Osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej powinny zapamiętać tę zasadę na zawsze 😍

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2020-02-08T19:15:10+00:008 lutego 2020|