Moc atrakcji, zabawy i prezentów czeka na dzieci na diecie bezglutenowej w niedzielę, 3 grudnia w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie pod Poznaniem. Zapraszamy na bezglutenowe Mikołajki! W programie warsztaty pieczenia pierniczków bezglutenowych dla dzieci i spotkanie z Mikołajem, a dla rodziców krótki kurs lepienia pierogów bezglutenowych i wykład dietetyka. Dla wszystkich moc degustacji i świątecznej atmosfery. Dziś rozpoczynamy zapisy. Liczba miejsc na bezglutenowe Mikołajki dla dzieci jest ograniczona. Zapraszamy również dorosłych na diecie bezglutenowej – szczegóły poniżej.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Bezglutenowa Mama i Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie koło Poznania zapraszają dzieci chore na celiakię i będące na diecie bezglutenowej na spotkanie z Mikołajem i warsztaty lepienia pierniczków.

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 3 grudnia 2017 r., w godzinach od 11-14 w pałacu na terenie Muzeum przy ul. Dworcowej 5 w Szreniawie. Parking przed muzeum (wjazd przez bramę).

W programie dla dzieci: zajęcia muzealne o bożonarodzeniowej tradycji wypieku pierniczków oraz bezglutenowe warsztaty lepienia pierniczków bezglutenowych, degustacje i zabawy, paczki mikołajkowe. 

W programie dla rodziców: krótki kurs lepienia szybkich pierogów bezglutenowych –  zajęcia poprowadzi Zofia Bohaczyk z Gospody u Wiedźmy, degustacje i spotkanie z dietetykiem.

Wszyscy spróbujemy doskonałych pierogów bezglutenowych z Gospody od Wiedźmy (dla każdego coś dobrego, również dla alergików), świeżego pieczywa z bezglutenowej piekarni PUTKA w Warszawie, najlepszych słodyczy bezglutenowych na święta z Glutenexu oraz ciast bezglutenowych, brownie i innych smakołyków. Porozmawiamy oczywiście o bezglutenowej Wigilii, o ważnych sprawach dzieci, przedszkolaków i uczniów. Na bezglutenowe Mikołajki zapraszamy również dorosłych na diecie bezglutenowej – spotkajmy się przy bezglutenowych pierogach i kolędach, przy bezglutenowych pierniczkach i pysznych bułeczkach. 

Zapisy na Mikołajki z Bezglutenową Mamą

Udział w spotkaniu mikołajkowym dla osób na diecie bezglutenowej jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres: biuro@bezglutenowamama.pl. W zgłoszeniu proszę podać:

– imiona i nazwisko rodziców

– numer kontaktowy do rodziców

– imię, nazwisko i wiek dziecka na diecie bezglutenowej

– alergeny wykluczone z codziennej diety dziecka (np. mleko, soja, kakao, jaja, skrobia pszenna bezglutenowa)

– czy z diety wykluczone są produkty zawierające śladowe ilości poszczególnych alergenów, np. mleka, jaj, orzechów? Jeśli tak, proszę podać konkretne alergeny. Dzieci otrzymają bezglutenowe paczki mikołajkowe zgodne z podanymi alergenami.

Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem. W razie rezygnacji z udziału uprzejmie prosimy o wcześniejsze powiadomienie, gdyż na miejsce będą czekać dzieci z listy rezerwowej.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2018-01-11T22:01:27+00:0010 listopada 2017|

  2 komentarze

  1. Gosia 16 listopada 2017 w 20:32 - Odpowiedz

   Nie dostałam potwierdzenia, wysłałam maila wczoraj rano, właśnie ponownie wysłałam maila, coś mi adres wyskakuje, że nieprawidłowy

  Zostaw komentarz