W markecie Dino wreszcie pojawił się chleb bezglutenowy. Ma dobrą cenę – i co najważniejsze – fajny skład. Dostawcą chleba bezglutenowego do Dino jest polska firma Balviten, czołowy polski producent pieczywa bezglutenowego. Chleb bezglutenowy firmy Balviten spotkamy m. in. w stałej ofercie Biedronki i Lidla, a także w sieci Aldi. 

Dla klientów z celiakią i na diecie bezglutenowej

Klienci z celiakią i na diecie bezglutenowej dotychczas nie mieli czego szukać w sieci Dino. Owszem, mogli tam kupić mleko, sery, mięso, warzywa i owoce, cukierki bezglutenowe czy płatki kukurydziane bezglutenowe, ale ze świecą by szukać tam chleba bezglutenowego. A chlebem, jak wiadomo, Polak żyje :), także ten na diecie bezglutenowej.

Wreszcie niespodzianka. Parę dni temu w ofercie Dino pojawił się chleb bezglutenowy firmy Balviten. To „Nasz ulubiony chleb bezglutenowy”. Kosztuje 6,49 zł za 320 g. To jasne, krojone pieczywo bezglutenowe. Mimo że ten chleb jest 50 groszy droższy od chleba bezglutenowego w Lidlu czy Biedronce, to doceńmy jego zalety. Przede wszystkim skład: woda, skrobia kukurydziana, mąka ryżowa, białko sojowe, olej rzepakowy, substancja zagęszczająca: hydroksypropylometyloceluloza (to zastępnik glutenu w pieczywie bezglutenowym), błonnik jabłkowy, glukoza, drożdże,  błonnik grochowy, białko grochowe, sól, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa, maka gryczana, mąka jaglana. Chleb jest neutralny w smaku, dzięki czemu pasuje do wszelkich dodatków. Najlepiej smakuje po odpieczeniu (toster, piekarnik), ale można go jeść również prosto po otwarciu opakowania.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2018-01-11T22:01:02+00:00 10 stycznia 2018|

  2 komentarze

  1. Patrycja Jajko 19 stycznia 2018 w 10:31 - Odpowiedz

   Mam to szczęście że ten chlebek u mnie kosztuje 5.30
   Ja na diecie BG jem właśnie ten chlebek
   Syn może tylko GFL ale też bardzo dobry.

   • Marta Krzyżanowska-Sołtysiak 19 stycznia 2018 w 11:28 - Odpowiedz

    Super cena 🙂

  Zostaw komentarz