Jeśli to Twój pierwszy Sylwester bez glutenu i martwisz się, co będziesz jeść i pić na imprezie, głowa do góry. Jeszcze zdążysz zrobić szybkie, bezglutenowe zakupy na Sylwestra. W Twojej okolicy na pewno jest jakaś Żabka lub popularny dyskont: Biedronka, Lidl lub Netto. Oto moje podpowiedzi, jak zrobić ekspresowe zakupy bezglutenowe na Sylwestra. Zerknij na zdjęcia i leć ze smartfonem do najbliższego marketu :). A na profilu Bezglutenowej Mamy na Facebooku znajdziesz komentarze na ten temat. Uwaga: w każdym z tych sklepów można kupić znacznie więcej produktów dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, ale na zdjęciach prezentuję tylko to, co znalazłam w czasie pięciominutowego wypadu do sklepu. To, co nawinęło mi się szybko pod rękę :). Pamiętajcie też, że w każdym markecie (oprócz Żabki) znajdziecie bezglutenowy makaron i surowe mięso, tuńczyka w oleju, cebulę i koncentrat pomidorowy – a to już baza na ciepłe i sycące spaghetti bezglutenowe :).

W Żabce kupisz naprawdę sporo przekąsek i produktów bezglutenowych na koreczki lub ciepłe dania na Sylwestra. Dodatkową zaletą jest to, że Żabki są czynne dłuuugo 🙂 – może nawet w Nowy Rok? Co znajdziecie w Żabce? Są tam m. in.: pyszny chleb z ziarnami bezglutenowy Incola – miękki od razu po otwarciu paczki, ser żółty, kabanosy bezglutenowe Tarczyński, szyneczka bezglutenowa i frankfurterki Balcerzak, wafle ryżowe słodkie, pizza mrożona bezglutenowa. Szukajcie na regałach także piwa bezglutenowego BROK gluten free. W stałej ofercie jest również mini brownie bezglutenowe Incola. Prawda, że nie da się paść z głodu i pragnienia?

Netto to prawdziwy raj dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. Na osobnym regale są aż 4 rodzaje chleba bezglutenowego (Dr. Schär – chleb jasny z ziarnami i ciemny) i dwa rodzaje chleba bezglutenowego Balviten. Netto, jako jedyny dyskont, ma w stałej ofercie również bezglutenowe bułki ciabatty Dr. SchärW lodówce są bezglutenowe kabanosy, kiełbaski koktajlowe, frankfurterki, szynka dojrzewająca, ser feta. Znajdziecie również bezglutenowe biszkopty, wafelki i batoniki. W sklepach Netto szukajcie też piwa bezglutenowego BROK gluten free.

Również w Biedronce można zrobić całkiem wypasione zakupy bezglutenowe na Sylwestra. Czego tam nie ma…. Chleb bezglutenowy jasny i ciemny Balviten, solone orzeszki Makar, bezglutenowa śliwka nałęczowska w czekoladzie, orzeszki i rodzynki w czekoladzie, makaron bezglutenowy, kilka rodzajów wędlin, kabanosy Konspol i Tarczyński, jest i chałwa bez glutenu, paluszki serowe, biszkopty bezglutenowe, snickersy.

W mojej Biedronce trafiłam również na pizzę bezglutenową Donatello z szynką, która nie jest w stałej ofercie, ale pojawia się w różnych dyskontach w różnym czasie. Jak widzicie, po szybkich zakupach w Biedronce jesteście w stanie przyjąć gościa na diecie bezglutenowej iście po królewsku 🙂 

Lidl, w przeciwieństwie do sieci Netto i do swoich odpowiedników na zachodzie Europy, w Polsce nie ma osobnego regału bezglutenowego. Można tam jednak znaleźć sporo produktów opisanych jako bezglutenowe lub z bezpieczną etykietą. Po pierwsze: jest tam królewski chleb bezglutenowy jasny i ciemny Balviten, po drugie: sporo wędlin bezglutenowych, w tym salami o dobrym składzie, idealne do koreczków. Po trzecie: frankfurterki i kilka rodzajów kabanosów, dobrej jakości sery kozie, niektóre bakalie i orzechy bez glutenu, wafle ryżowe, a także popcorn karmelizowany  czy łosoś wędzony. Znajdziecie tam również snickersy, czekoladę ekwadorską, sery bez laktozy, bezglutenową mąkę kukurydzianą i ryżową. Prawda, że z tych wszystkich składników uda się przygotować całkiem urozmaiconą kolację sylwestrową lub obiad noworoczny?

Obejrzyj film – bezglutenowy alkohol na Sylwestra

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!