Podobnie jak rok temu w Polskę wyruszył już świąteczny patrol Bezglutenowej Mamy 2018. Dzięki zaprzyjaźnionym producentom do dziesiątek rodzin i osób samotnych na diecie bezglutenowej dotarły i dotrą prezenty bezglutenowe. To zarówno pieczywo, mąki i makarony, jak i słodycze, przekąski czy mixy bezglutenowe. Słowem: wszystko, co przyda się na Boże Narodzenie bez glutenu. Na zdjęciu z produktami świątecznymi jest Blandyna z Leszna, bohaterka wywiadu o dorosłym na diecie bezglutenowej KLIK. Blandyna jest jedną z pierwszych osób ze zdiagnozowaną w Polsce celiakią. Obecnie jest na emeryturze i prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe. Ze względów smakowych i ekonomicznych sama wypieka chleb – łączy mixy z mąkami naturalnymi.   

Smaczna Wigilia bezglutenowa

Świąteczny patrol Bezglutenowej Mamy działa głównie w trzech województwach: w Wielkopolsce, Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. To właśnie do rodzin i samotnych osób na diecie bezglutenowej z tych stron docierają paczki z produktami, przekazanymi przez polskich i zagranicznych producentów. Wśród obdarowanych są emeryci i renciści, mamy samotnie wychowujące dzieci, rodziny o skromniejszych dochodach oraz wolontariusze na co dzień współpracujący z Bezglutenową Mamą. 

Wśród darczyńców są: Glutenex, Incola, Balviten, Dr. Schär, Denver FoodPutka bez glutenu, Kowalewski, Friendly Food.  Dzięki tym firmom bezglutenowa Wigilia wielu rodzin, osób starszych oraz dzieci będzie smaczniejsza i bogatsza.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-12-10T15:00:33+00:0010 grudnia 2018|

    Zostaw komentarz    Specjalistyczne kolonie z Bezglutenową Mamą 2019