Kto jeździ na młodzieżowy obóz bezglutenowy i kolonie z Bezglutenową Mamą ten wie: od 2016 r. mineralna woda Staropolanka jest naszą kultową wodą. Koloniście nie kupują napojów na własną rękę – codziennie mają zapewnioną wodę Staropolankę, najczęściej niegazowaną. Do obiadów i na szwedzkim stole również nie serwujemy kalorycznych soków owocowych ani słodzonych napojów – w dzbankach jest zawsze Staropolanka. Nic dziwnego: wypoczywamy w sercu Gór Stołowych, gdzie ta woda ma swoje źródła. Podobnie na koloniach bezglutenowych 2022: naszą firmową wodą będzie tradycyjnie Staropolanka. mamy do niej wielki sentyment, jest pyszna, zdrowa i łatwo dostępna. To też działanie mające na celu ekologię: nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska poprzez kupowanie wody z innych regionów Polski, która musi być transportowana do południe kraju. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Staropolanka towarzyszy nam wszędzie

Jak wspomniałam, na moich koloniach bezglutenowych w Domu Wczasów Dziecięcych Jagusia w Kudowie-Zdroju, uczestnicy mają zagwarantowaną wodę mineralną. Wychowawca każdej grupy przekazuje codziennie swoim podopiecznym 1-2 butelki wody (lub więcej, w zależności od potrzeb i pogody). Dodatkowo zapas wody zabieramy zawsze na wycieczki, rajdy, mecze, podchody itp. – wszędzie tam, gdzie chce się pić. 

Mamy zwyczaj, że wychowawca podpisuje imieniem dziecka każdą wydaną butelkę  Staropolanki. Zanim wprowadziłam ten zwyczaj, po każdym pokoju pałętały się napoczęte butelki i nikt nie wiedział, która jest czyja …. Odkąd opisujemy butelki, nic się nie marnuje, każda butelka jest opróżniana do ostatniej kropli.

Dobra woda zdrowia doda – Staropolanka Sport Desire