Gdy jechaliśmy na urodzinowy weekend do pensjonatu w Kotlinie Kłodzkiej, po drodze, w piekarni bezglutenowej we Wrocławiu odebraliśmy tort, zamówiony kilka dni wcześniej. Nie uwierzycie, ale nasz tort bezglutenowy i bezlaktozowy, mocno czekoladowy, ważył ze trzy kilo, jak nie więcej! I tak jak się spodziewałam, zachwycił nawet tych, którzy nie cierpią tortów!

A gospodyni pensjonatu, gdy się dowiedziała, że będziemy w jej ulubionej piekarni bezglutenowej we Wrocławiu, zamówiła od razu zapas świeżego chleba na zakwasie i na drożdżach. Do Międzygórza dotarliśmy obładowani, a nasz samochód pachniał jak auto dostawcy pieczywa 😋 Marlenka, która ma celiakię, była wniebowzięta:

  • Piekarnia bezglutenowe we Wrocławiu mogłaby otworzyć filię bliżej naszego pensjonatu – rozmarzyła się i od razu zapisała sobie dane, by zamawiać sobie to pieczywo i słodkości kurierem. Pod same drzwi pensjonatu, który często gości rodziny na diecie bezglutenowej. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Boski tort z piekarni bezglutenowej we Wrocławiu

Na przyjęciu urodzinowym mojego męża Daniela (glutenożercy) w pensjonacie w Międzygórzu, tort z wrocławskiej piekarni bezglutenowej WOLNA oczarował wszystkich! Mimo, że większość naszych biesiadników nie lubi tortów! A tutaj proszę, brali dokładki! Doceniali, że nie tort nie był przesłodzony, a wszystkie smaki doskonale się komponowały. Kawowe nuty, owoce leśne, czekolada, lekki biszkopt, cienka warstwa galaretki … Przyznacie sami, że na sam widok ślinka cieknie? Te misternie ułożone ozdoby, kuszący zapach belgijskiej czekolady, tylko naturalne składniki (masło, jajka, mąki jednorodne), no i waga – chyba że 3 kg rozkoszy!

Niestety nie zdążyłam zrobić fotki przekroju, bo przypomniałam sobie o tym dopiero, gdy ukroiłam porcje oraz dokładki dla naszych przyjaciół i załogi pensjonatu Alpejski Dwór. A w ogóle dlaczego sama nie upiekłam tortu bezglutenowego dla swojego męża? Z braku czasu…. Szewc bez butów chodzi, to wiecie?  Na szczęście na trasie z Leszna do Alpejskiego Dworu w Międzygórzu jest znana z doskonałych wypieków piekarnia bezglutenowa we Wrocławiu. No i mamy to!