Od niedawna jesteście na diecie bezglutenowej, lubicie słodycze i zastanawiacie się, czy istnieją bezglutenowe michałki  albo ptasie mleczko bez glutenu? Odpowiedź jest twierdząca: istnieją! Jeśli jeszcze ich nie znacie, najprawdopodobniej skosztujecie ich już 26 maja w Lesznie, na II. Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej. Zarówno bezglutenowe michałki, jak i ptasie mleczko bez glutenu ma pojawić się na stole degustacyjnym firmy Glutenex. Warunek jest jeden: o ile na naszym pikniku bezglutenowym nie będzie mega upału, który rozpuszcza każdą czekoladę :). Od razu jednak prostuję: chcemy słońca i zapraszamy je serdecznie :).

Lider na rynku bezglutenowych słodyczy

Znawcy rynku oraz kupcy z sieci handlowych już wiedzą: liderem na rynku bezglutenowych słodyczy jest właśnie wielkopolski Glutenex. Nic dziwnego: założyciel firmy jest cukiernikiem, o czym przeczytacie we wpisie: 30-lecie Glutenexu, bezglutenowego producenta. Choć firma produkuje cały asortyment bezglutenowy i niskobiałkowy (pieczywo, mąki, mixy, makaron bezglutenowy, wypieki), to od niedawna na wszelkich imprezach promuje przede wszystkim słodycze. Hitem są: bezglutenowe michałeczki oraz ptasie i kozie mleczko bez glutenu, a także bezglutenowe ciastka owsiane, paluszki grissini czy ciastka kruche w czekoladzie. Jeśli od niedawna jesteście na diecie bezglutenowej i ich nie próbowaliście, to polecam gorąco degustację podczas II. Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej. Jeszcze trwają zapisy na nasz największy w Polsce piknik bezglutenowy dla rodzin.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2018-05-18T13:00:47+00:0018 maja 2018|

  2 komentarze

  1. m. 18 maja 2018 w 15:59 - Odpowiedz

   Oryginalne michałki są naprawdę smaczne, niestety bezglutenowe to marna podróba, smakują sztucznie 🙁 Kiedyś chcąc mnie uszczęśliwić mój przyjaciel kupił paczkę bezglutenowych michałków. Pierwszy mi smakował, drugi już mniej, a przy trzecim żałowałam, że je kupił.

   • Bezglutenowa Mama 21 maja 2018 w 08:11 - Odpowiedz

    Ja jestem na diecie od 39 lat, dla mnie te michałeczki Glutenexu są super 🙂 Ale rozumiem, że jak pamiętasz oryginał, to odczucia są inne 🙂

  Zostaw komentarz