Coraz bliżej do ważnego wydarzenia w Polsce: to największe targi żywności bezglutenowej–  Gluten Free Expo 2018. Spotykamy się już w piątek i sobotę (15-16 czerwca) w Warszawie. Organizator przygotował wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, w tym spotkania ze specjalistami. Na Gluten Free Expo 2018 znajdziemy stoiska ponad 60 wystawców z Polski i zagranicy, w tym stoisko Bezglutenowej Mamy. Właśnie tam zaplanowana jest premiera książki Bezglutenowej Mamy – bajki – pocieszajki dla dzieci na diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych. Organizatorem targów jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakia i na Diecie Bezglutenowej.

Bogaty program Gluten Free Expo 2018

Szczegółowy program Gluten Free Expo 2018 znajdziecie TUTAJ. Na uwagę zasługują rozmowy z cenionymi specjalistami od celiakii i diety bezglutenowej: dr Katarzyną Kondej-Muszyńską – pediatrą i gastroenterologiem, z dr Edytą Biernat-Kałużą, – reumatologiem, specjalistą medycyny żywienia i stylu życia oraz z prof. Maciejem Kaczmarskim – pediatrą, alergologiem i gastroenterologiem i z dr Iwoną Grobel – psychiatrą.

W programie Gluten Free Expo przewidziano również pokazy kulinarne, m. in. Atelier Smaku i Mama Alergika Gotuje. 

Bezglutenowy Dzień Dziecka

Przy okazji Gluten Free Expo 2018  odbędzie się również Bezglutenowy Dzień Dziecka w Warszawie. W programie są zabawy klockami, dmuchany zamek, zajęcia plastyczne konkursy z nagrodami, kącik cyrkowy, malowanie buziek. Dzieci, których rodzice należą do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej i maja opłaconą składkę za bieżący rok, otrzymają od organizatora upominek. Wcześniej jednak trzeba się zapisać drogą elektroniczną. Szczegóły bezglutenowego Dnia Dziecka oraz informacje o zapisach znajdziecie TUTAJ

Oczywiście dzieci będą mogły również korzystać do woli ze smakołyków, które będą na stoiskach podczas targów żywności bezglutenowej. 

Wystawcy na targach żywności bezglutenowej

Na Gluten Free Expo 2018 w Warszawie pojawi się ponad 60 wystawców, w tym polscy i zagraniczni producenci żywności bezglutenowej. Wiem, że wystawcy przygotowują na targi żywności bezglutenowej wiele niespodzianek,  w tym smakołyki do degustacji i nowe produkty. To wyroby coraz częściej opracowywane z myślą o osobach na diecie bezglutenowej, ale również na innych dietach eliminacyjnych. 

Stoisko Bezglutenowej Mamy na Expo 2018

Bezglutenowa Mama objęła patronat nad tegorocznymi targami żywności bezglutenowej w Polsce. Na Gluten Free Expo znajdziecie również stoisko Bezglutenowej Mamy – pod numerem 48, obok stoiska Friendly Food i Proveny.

Głównym punktem programu na moim stoisku będzie premiera książki Bezglutenowej Mamy – bajki – pocieszajki pod tytułem: „Po okruszku  boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”. Książka jest bogato zilustrowana przez Martę Kotecką z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a opieką literacką otoczyła publikację dr hab. Beata Śniecikowska z Instytutu badań Literackich PAN w Warszawie. Bajka terapeutyczna dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej ma również opiekuna merytorycznego – to pediatra i gastrolog dziecięcy, dr n. med. Iwona Bączyk z kliniki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Więcej o książce Bezglutenowej Mamy przeczytacie TUTAJ-KLIKNIJ.

Co jeszcze będzie się działo na stoisku Bezglutenowej mamy na Gluten Free Expo 2018? Zaplanowany jest pokaz pieczenia szybkich bułek bezglutenowych, a także mini-warsztaty kulinarne dotyczące wypieku pieczywa bezglutenowego. Zapisy ogłosimy jeszcze w tym tygodniu.  

Przy stoisku będzie można również kupić sprzęt bardzo przydatny w kuchni bezglutenowej: specjalnie oznaczone wałki duże i małe (dla dzieci), a także deskę do krojenia pieczywa bezglutenowego. 

Zobacz, jak się bawiliśmy na poprzednich Gluten Free Expo w Polsce

To już czwarta edycja targów żywności bezglutenowej w Polsce. Jak zawsze spotykają się tam producenci żywności bezglutenowej, właściciele pensjonatów, specjaliści od celiakii, diety bezglutenowej i diagnostyki, blogerzy bezglutenowi i oczywiście osoby, do których adresowane są targi.

Zobacz, jak bawiliśmy się w minionych latach na Gluten Free Expo w Warszawie:

To było fantastyczne Gluten Free Expo

Celiakia i niepłodność mogą iść w parze

Dzieci z celiakią trzeba badać co roku

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-06-06T10:31:54+00:006 czerwca 2018|