Specjalistyczne kolonie z Bezglutenową Mamą 2019

PRIMA APRILIS. Pamiętacie głośną sprawę w USA, gdzie mama dziecka z celiakią oskarżyła jeden z multipleksów kinowych o dyskryminację osób na diecie bezglutenowej? Multipleks szybko postanowił przekuć aferę w dobry PR i postanowił wprowadzić w swoich kinach na całym świecie bary z wydzieloną linią dla bezglutenowych przekąsek. Będą osobno produkowane, magazynowane, wystawiane na regałach i sprzedawane. Jeśli zatem macie kłopot z kupnem bezglutenowych przekąsek w kinie, wkrótce przejdzie on do przeszłości. Będziecie mogli bez obaw kupić przed seansem bezglutenowe nachosy z sosami, smakowy popcorn gluten-free oraz – uwaga – zapiekanki bezglutenowe! Koniec z przemycaniem do kina bezglutenowych przekąsek w dziecięcych plecaczkach 🙂 No, chyba że zdecydujecie się na zdrowe przekąski: owoce suszone, orzechy, pestki słonecznika – te nadal trzeba będzie szmuglować 😉

Dyskryminacja osób z celiakią i na diecie bezglutenowej

W Polsce dobrze znamy problem dyskryminacji dzieci na diecie bezglutenowej. Jednym z jej przejawów jest brak bezglutenowych przekąsek w kinie, z jednoczesnym zakazem wnoszenia własnych słodyczy czy chrupaków. Dlatego przemycamy je w plecaczkach. Ale z tym koniec.

Sieć multipleksów z izraelskim kapitałem zamierza bowiem zaskoczyć cały świat rewolucją bezglutenową. W kinach wprowadzi specjalnie wydzielone bary z bezglutenowymi przekąskami. Jeśli produkty będą się cieszyć zainteresowaniem, być może linia bezglutenowa wyprze tradycyjną, glutenową. Tym bardziej, że kukurydza jest równie tanim zbożem, co pszenica, a bezglutenowe nachosy czy bezglutenowy popcorn smakują tak samo, jak ich glutenowe odpowiedniki. 

Skąd taka empatia wobec osób z celiakią i na diecie bezglutenowej? Nie łudźmy się – chodzi oczywiście o biznes. Sieci grozi milionowe odszkodowanie w głośnym w USA procesie. Wytoczyła go mama dziecka z celiakią, które zabroniono wejść do kina z bezglutenowymi ciasteczkami. Jeśli multipleks wprowadzi na całym świecie w kinach bezglutenowe przekąski, koszt będzie ten sam, a efekt PR znakomity. Na czym oczywiście skorzystają również osoby na diecie bezglutenowej w Polsce. Już widzę, jak się cieszą dzieci, choć i niektórzy dorośli lubią chrupać co nieco w kinie. Choć tak na marginesie: nie cierpię przekąsek kinowych, przeszkadza mi już zapach przy wejściu do kina. Na seansach chrupię nerkowce 🙂

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2019-04-02T08:23:07+00:001 kwietnia 2019|

  2 komentarze

  1. Paulina 26 maja 2019 w 22:05 - Odpowiedz

   a co z popcornem droga Mamo?slyszalam ze mozna a teraz juz sama nie wiem;(corka sie cieszyla ze chiciaz w kinie bedzie mogła zjesc popcorn ze znajimymi,..

  Zostaw komentarz  Specjalistyczne kolonie z Bezglutenową Mamą 2019